Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Rodzinnie, radośnie, regionalnie…

07/06/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 998 razy
2 czerwca b.r. w Łętowem odbył się czwarty Piknik Rodzinny. Familijnym spotkaniom towarzyszyła wymarzona pogoda, setki gości i świetna zabawa.

Uroczystość rozpoczęto Mszą świętą odprawioną w intencji ustępującego sołtysa wsi, Kazimierza Pajdo oraz nowego sołtysa, Zbigniewa Florka. Sprawował ją ks. proboszcz Jan Potoplak. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej oraz miejscowa schola. Po nabożeństwie ustępujący sołtys ze wzruszeniem podziękował mieszkańcom za  życzenia i kwiaty, a także za współpracę.

Na piknikowej scenie przedstawiono programy artystyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łętowem. Zaprezentował się:  zespół muzyczno-wokalny, chłopcy akordeoniści „Łętowska harmonia”, Mali Łętowianie, dwie grupy taneczne (jedna z nich złożona również z młodzieży uczącej się w szkole podstawowej w Mszanie Górnej), a także dzieci z Bajkowego przedszkola. Na scenie wystąpili również zaproszeni goście - zespół „Turbacyki” z Koniny oraz „Dolina Mszanki” z Mszany Górnej.

Nie zabrakło również dużej dawki humoru; zadbały o to panie z KGW. Po  obejrzeniu występu każda gospodyni będzie wiedzieć jak zastosować przepisy europejskie by prawidłowo ukisić kapustę. 

Część artystyczną festynu zakończył występ zespołu wokalnego Triola z „Pracowni  Muzycznej  Triolki  Rabka -Zdrój”  działający pod  patronatem Powiatowego Centrum Kultury Nowy Targ.

Były też zabawy z animatorami,  dmuchańce oraz dyskoteka.

Łętowskie gospodynie, rodzice występujących na scenie dzieci oraz miejscowi strażacy zadbali również o poczęstunek dla uczestników pikniku. Był bigos, stół regionalny, ciasta, kiełbasy z grilla oraz lody.

Uroczystość uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście: Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Zastępca Wójta Katarzyna Szybiak, Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna Jan Chorągwicki, Dyrektor miejscowej szkoły Genowefa Hornik.

Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie uroczystości – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy pikniku: parafia Łętowe na czele z księdzem proboszczem, KGW, OSP, Stowarzyszenie Łętowianie, „Bajkowe przedszkole”. Dzieciom i ich nauczycielom dziękujemy za przygotowanie pięknych występów,  paniom za przygotowany poczęstunek, druhom strażakom za przygotowanie sceny, ławek i stolików, paniom z KGW nie tylko za przygotowany poczęstunek ale i piękny występ. Podziękowania należą się również sponsorom.

W przygotowanie pikniku zaangażowało się wiele osób, nie sposób wymienić każdej pracy, którą trzeba było wykonać by impreza mogła się odbyć – podsumowują łętowianie.

Organizacja festynu współfinansowana ze środków Gminy Mszana Dolna i Powiatu Limanowskiego – dotacje przeznaczone na realizację zadania ”ŁĘTOWE, MOJA WIEŚ MOJA MÓJ REGION-MOJA MAŁA OJCZYZNA” ( wnioskodawca: Stowarzyszenie Łętowianie); z Funduszu Sołeckiego w ramach promocji wsi Łętowe; księdza proboszcza i mieszkańców wsi.

 

Edyta Tromiczak - Krzanik