Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Złoty Wiktor

18/03/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 4695 razy
17 marca b.r. w belgijskim Lommel został rozegrany największy turniej w Taekwondo Olimpijskim - Puchar Świata G2 Belgian Open.

Wystartowało w nim 1272 zawodników z 69 różnych krajów, w tym czwórka reprezentantów UKS KORYO Mszana Dolna: Karolina Szczęsnowska, Wiktor Pajdzik, Oskar Pilch i Maksymilian Śmieszek.

Złoty medal w tych zawodach zdobył Wiktor Pajdzik, który  pokonał w półfinale, przed czasem, Hiszpana, a w finale (również przed czasem) zawodnika z Pakistanu.

Brązowy medal wywalczyła Karolina Szczęsnowska; wygrała z zawodniczkami z Belgii oraz Niemiec. O wejściu do finału zadecydował jeden punkt ujemny, który zagórzańska zawodniczka dostała w ostatnich minutach walki.

V miejsce zdobył Maksymilian Śmieszek, który pokonał zawodników z Francji i Niemiec; o wejście w strefę medalową przegrał nieznacznie z reprezentantem Australii.

Oskar Pilch, po zaciętej walce, niestety uległ reprezentantowi Niemiec i odpadł z rywalizacji.

Kolejny sprawdzian zagórzańskich zawodników odbędzie się  w dniach 29 - 31 marca b.r. w Hamburgu podczas Pucharu Świata German Open. To ostatni puchar przed Mistrzostwami Polski i przygotowaniem zawodników do Imprezy Mistrzowskiej.