Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Uczniowie i studenci mogą starać się o stypendia

15/02/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1138 razy
Z inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego w roku szkolnym/akademickim 2018/2019 będą przyznawane stypendia dla uczniów i studentów mieszkających na terenie Województwa Małopolskiego.

Stypendia realizowane są w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego, który finansowany jest ze środków własnych Województwa Małopolskiego:

- dla uczniów za szczególne osiągnięcia artystyczne, sportowe oraz w naukach humanistycznych. Stypendia przyznawane będą na okres maksymalnie 10 miesięcy.

Miesięczna wysokość ww. stypendiów wynosi:

  1. w przypadku uczniów szkół podstawowych (klasy 5-7): 350,00 zł brutto;
  2. w przypadku uczniów klasy 8 szkoły podstawowej (w tym klas dotychczasowego gimnazjum): 425,00 zł brutto;
  3. w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych (w tym ponadgimnazjalnych): 500,00 zł brutto;

- dla studentów za szczególne osiągnięcia artystyczne, sportowe, w naukach humanistycznych  i społecznych, w naukach ścisłych, przyrodniczych i technicznych, a także na naukę nowożytnego języka obcego, stażowe oraz na naukę języka polskiego (dla studentów legitymujących się obywatelstwem innych państw). Stypendia przyznawane będą na okres maksymalnie 10 miesięcy, z wyjątkiem stypendium na naukę języka obcego przyznawanego  na okres trwania kursu oraz stypendium stażowego przyznawanego na okres trwania stażu. Miesięczne wysokość stypendium wynosi maksymalnie 600,00 zł brutto, z wyjątkiem stypendium na naukę nowożytnego języka obcego (wysokość stypendium wynosi nie więcej niż 50% kosztu kursu) oraz stypendium stażowego (wysokość stypendium wynosi równowartość stypendium przyznawanego przez przedsiębiorcę, przy czym nie więcej niż 800,00 zł brutto miesięcznie).

Uczniowie i studenci uzdolnieni i mający szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne czy sportowe o stypendia mogą się starać od 31 stycznia 2019 roku.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Województwa Małopolskiego  www.malopolskie.pl w zakładce „dla mieszkańca/edukacja/regionalny program stypendialny”.

Agata Chorągwicka