Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Przeżyłam z Tobą tyle lat…” - Złote Gody w Gminie i Mieście Mszana Dolna

14/02/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1534 razy
W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 35 par z terenu Gminy Mszana Dolna i 7 małżeństw z terenu Miasta Mszana Dolna.

Wspólną uroczystość rozpoczęto w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, gdzie podczas Mszy św.  Jubilaci zostali poproszeni przez Ks. Proboszcza, Jerzego Raźnego, do odnowienia przysięgi małżeńskiej. Na pamiątkę tego wydarzenia Ks. Proboszcz przekazał wszystkim świętującym Jubileusz małżonkom obrazki z wizerunkiem św. Michała Archanioła. Choć świętujących tego dnia par było ponad 40 udało się wszystkich zaprosić schody przed ołtarzem do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Druga cześć uroczystości miała miejsce w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Janda”, gdzie dostojnych Jubilatów przywitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilneg, Danuta Śmieszek. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie w imieniu Prezydenta RP parom z terenu miasta wręczała Burmistrz Anna Pękała, a parom z terenu gminy Mszana Dolna Wójt Bolesław Żaba. Pamiątkowe listy gratulacyjne wręczali również: Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP, Ewa Filipiak Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego, Jan Chorągwicki Przewodniczący Rady Gminy oraz Janusz Matoga Przewodniczący Rady Miejskiej. Obecni na uroczystości byli również radni obu samorządów. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Kapela Regionalna „Łostowianie” z Łostówki. Po toaście i przemówieniach głos w imieniu Jubilatów zabrała P. Władysława Łabuz. Podziękowała w imieniu par za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości, ale również w bardzo żartobliwy sposób przypomniała wysiłek jaki trzeba włożyć, by móc teraz świętować. Nie tylko słowa przywołanej piosenki w tytule, ale również zacytowany żartobliwy wiersz Wisławy Szymborskiej przypomniał, że mimo sędziwego wieku i różnych dolegliwości należy docenić tę chwilę, cieszyć się i świętować. A zatem jeszcze raz – Sto Lat Naszym Parom!

Z terenu Gminy Mszana Dolna Złote Gody świętowali: Maria i Julian Antoszowie, Helena i Julian Bulasowie, Stefania i Władysław Drabikowie, Irena i Jan Frasunkowie, Irena i Stanisław Frasunkowie, Anna i Jerzy Gilowie, Ludwika i Józef Głuchowie, Józefa i Marian Gnieccy, Zofia i Kazimierz Jaroszowie, Zofia i Józef Jaroszowie, Józefa i Władysław Kaczmarczykowie, Stefania i Jan Kaimowie, Urszula i Edward Kołodziejczykowie, Teresa Genowefa i Tadeusz Kotarscy, Maria i Józef Kozyrowie, Anna i Jan Kubowiczowie, Stanisława i Stanisław Kusiowie, Maria i Franciszek Leżańscy, Kazimiera i Piotr Jan Lulkowie, Władysława i Stanisław Łabuzowie, Maria i Józef Naporowie, Władysława i Melchior Niedojadowie, Zofia i Franciszek Nowakowie, Maria i Bronisław Ogielowie, Maria i Jan Pietrzakowie, Zofia i Władysław Potońcowie, Bronisława i Franciszek Rapaczowie , Janina i Józef Rapaczowie, Maria i Mieczysław Sochaccy, Zofia i Franciszek Szczypkowie, Barbara i Władysław Szlagowie, Krystyna i Józef Węglarzowie, Józefa i Stanisław Widziszowie, Janina i Sebastian Wojciarczykowie, Barbara i Franciszek Ziemianinowie

Jubilaci z Miasta Mszana Dolna: Zofia i Adam Dudzikowie, Franciszka i Jan Farganusowie, Maria i Franciszek Leżańscy, Władysława i Jan Łabuzowie, Władysława i Roman Nawieśniakowie, Józefa i Stefan Zoniowie, Ludwika i Józef Żmudowie.

Warto również wspomnieć o parze małżeńskiej z Mszany Dolnej – Państwu Olszewskich, którzy obchodzili wyjątkowy, rzadko spotykany jubileusz – 70-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy!

red. i fot. Urząd Miasta Mszana Dolna