Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Międzypokoleniowe spotkanie przy żłóbku

11/02/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 720 razy
Jeszcze przed zakończeniem okresu „kolędowego” mieszkańcy wsi Łętowe wzięli udział w szczególnej Mszy św. związanej z adoracją przy żłóbku.

Uroczystość w kościele parafialnym swoim występem rozpoczęli najmłodsi łętowianie – dzieci z „Bajkowego przedszkola”. Potem przy żłóbku kolędowali dorośli oraz młodzież wraz z zespołem regionalnym Mali Łętowianie. Na zakończenie panie zKoła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały scenkę „Tradycyjna wieczerza wigilijna”. Gospodynie dołożyły wszelkich starań, aby przedstawić dawne zwyczaje i obrzędy, jakie w wigilię panowały w domach Łętowego, pokazać stroje, naczynia i sprzęt gospodarstwa domowego. Zarówno samą scenkę, jak i tradycyjną łętowską kolędę "Ni mos ci ni mos" zaprezentowały w gwarze.

Po Eucharystii mieszkańcy Łętowego oraz zaproszeni na uroczystosć goście udali się do remizy OSP na poczęstunek przygotowany przez miejscowe gospodynie. Tam kontynuowano kolędowanie przy muzyce utalentowanych mieszkańców wsi oraz członków zespołu Dolina Mszanki.

Świąteczny poczęstunek przygotowano przy współudziale środków z Funduszu Sołeckiego wsi Łętowe na rok 2019 przeznaczonego na promocję.

Podczas kolędowania wykorzystano instrumenty muzyczne (skrzypce i basy) zakupione w ramach projektu: ,,Łętowe, moja wieś, mój region - moja Mała Ojczyzna” realizowanego przez Stowarzyszenie Łętowianie.

Dziękujemy za trud włożony w przygotowania uroczystości oraz liczny udział w wydarzeniu – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy.

Edyta Tromiczak-Krzanik
Barbara Tromiczak