Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Przekaż swój 1 % mieszkańcom Gminy Mszana Dolna

11/02/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1078 razy
Potrzebujących jest wielu. Wszędzie. Nie brakuje ich również na terenie naszej Gminy. Wydaje się jednak, tak po ludzku sądząc, że najbardziej naszego wsparcia potrzebują Ci, którzy dzielnie walczą w tej chwili o życie.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pokazaliśmy na co nas stać – potrafimy dokonać niemożliwych rzeczy! W tej chwili przyszła kolej na sprawy, które żadnemu z nas zupełnie nie sprawiają problemu, a naszym Rodakom pozwolą na kosztowne leczenie.

Dotarła do nas informacja, że dwóch spośród mieszkańców Gminy Mszana Dolna – Paulina Adamczyk z Kasiny Wielkiej i Konrad Nawara z Olszówki – proszą o naszą pomoc.

Z Pauliną Adamczyk spotkaliśmy się kilka lat temu podczas naszej imprezy plenerowej „Zagórzańskie Lato”. Wtedy to wraz ze Stowarzyszeniem „Sursum Corda” zbieraliśmy pieniądze potrzebne na jej leczenie. Niestety choroba nadal nie odpuszcza...

Hej! Mam na imię Paulina. Od 6 lat zmagam się z nowotworem. Początkowo stopy. Obecnie z nowotworem płuc. Jednak nie poddaję się. Mam marzenia. Tak jak moi rówieśnicy chcę je spełniać. Przede mną długa droga do celu. Łatwo się nie poddam. Aby je spełnić potrzebuję stałego leczenia. Pomożesz mi przejść przez tą drogę? – pyta każdego z nas Paulina.

I każdy z nas może jej w prosty sposób pomóc. Jak to zrobić?

  1. Przekazując 1% podatku w PIT – KRS 00000 20382, cel szczegółowy: Paulina Adamczyk;
  2. Wpłacając darowiznę na subkonto Pauliny w Stowarzyszeniu „Sursum Corda”: 26880500090018759620000080, tytuł wpłaty: Paulina Adamczyk.

Losy Konrada Nawary znają chyba wszyscy mieszkańcy naszej Gminy. W listopadzie ubiegłego roku poruszeni jego historią pomagaliśmy w zbiórce pieniędzy na jego leczenie w Izraelu, a na początku lutego b.r. wielu naszych mieszkańców zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku, aby pomóc odnaleźć genetycznego bliźniaka Konrada.

7 lutego b.r. młody olszowianin za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał nam aktualne informacje o jego stanie zdrowia:

Walka nadal trwa!
Niestety terapia Car-t, która była upragnioną furtką do zdrowia nie zadziałała.
Na szczęście lekarze mają tak samo ogromnego ducha walki jak ja i już od kilku dni walczę dalej z chłoniakiem kolejnymi eksperymentalnymi metodami i z całego serca  wierzę, że coś w końcu zadziała.
Dziękuje wam wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa, a przede wszystkim za tak ogromną liczbę osób, które zechciały podzielić się swoim szpikiem nie tylko ze mną ale i z innymi potrzebującymi.
Jesteście wielcy!!!

My oczywiście wszyscy życzymy Konradowi aby terapia zadziałała. Wiemy, że po powrocie do kraju czeka go nie tylko przeszczep komórek macierzystych, ale również długa rehabilitacja i dalsze leczenie. Na to wszystko potrzeba pieniędzy. Również Konradowi można przekazać swój 1 %. Aby to zrobić w formularzu PIT należy wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1895 pomoc dla Konrada Nawary”.

Nadal można wpłacać również pieniądze bezpośrednio na subkonto Konrada w Fundacji :

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1895 pomoc dla Konrada Nawary”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Konrad:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Santander Bank
Title: “1895 Help for Konrad Nawara”.

 

Pomagajmy! W przypadku przekazania swojego 1% nie kosztuje nas to zupełnie nic, a naszym mieszkańcom  pomaga w walce z chorobą.

 

Magda Polańska