Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Szkolne Koło Wolontariatu pomaga wielu potrzebującym

07/02/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 726 razy
W bieżącym roku szkolnym w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej znów prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu, pomagając potrzebującym, włączając się w wiele akcji charytatywnych.

Szkolni wolontariusze kontynuują akcję „Wkręć się w pomaganie” mającą na celu pomoc dzieciom niepełnosprawnym poprzez zbieranie plastikowych zakrętek. Uczniowie bardzo chętnie przynoszą zakrętki, które następnie są segregowane kolorami. Dzięki tej akcji osoby niepełnosprawne mogą uzyskać dodatkowe fundusze na leczenie.

Uczniowie zbierają też monety o nominałach 1-, 2- i 5-groszowych, włączając się w akcję „Gorączka Złota” organizowaną przez PCK, mającą na celu dofinansowanie wyjazdów na kolonie letnie dzieciom z ubogich rodzin.

Aby pomóc pacjentom misyjnych szpitali, w szkole kontynuowana jest akcja „Opatrunek na ratunek” organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Polega ona na zbiórce opatrunków: bandaży, kompresów, gaz, plastrów opatrunkowych, rękawiczek gumowych i wat. Społeczność szkolna włączyła się również do innej akcji prowadzonej przez tę Fundację„Zaczarowany ołówek”, której celem jest umożliwienie edukacji afrykańskim dzieciom poprzez podarowanie podstawowych przyborów szkolnych. Zebrano wiele pomocy, które poprzez Fundację trafią do dzieci z placówek misyjnych w Papui Nowej Gwinei, Kamerunie, Czadzie, Republice Środkowej Afryki i Afganistanie.

Odpowiadając na apel, z którym zwrócił się do ludzi dobrej woli nasz rodak – Konrad Nawara z Olszówki, przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną w szkole – informuje opiekunka szkolnych wolontariuszy. Włączyliśmy się również do akcji „Przywróćmy dzieciom uśmiech” organizowanej przez Fundację Przyjazny Świat Dziecka, polegającej na zbiórce makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka.

W okresie przedświątecznym społeczność ZPO przyłączyła się do tworzenia „Paczki na Gwiazdkę” dla dzieci z oddziału hematologii i onkologii szpitala w Prokocimiu. Udało się spełnić marzenie 9-miesięcznej dziewczynki i jej mamy o „Siostrzyczce Szczeniaczka” i „Misiu Horacym”. Wśród prezentów były gry, puzzle, maskotki, słodycze i wiele innych wspaniałych podarków.

Uczniowie ZPO Kasinka Mała włączyli się też w dzieło Kolędników Misyjnych. Grupa kolędników składała się z 64 osób łącznie z opiekunami. W tym roku kolędnicy misyjni wyruszyli na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Rwandzie i Burundi. Kwota, którą udało się zebrać to 5340 zł.

Wolontariusze z kasinczańskiej „jedynki” wzięli również udział w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne” polegającej na sprzedaży w szkole kartek bożonarodzeniowych, z której dochód został przeznaczony na pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętym programem „Na Ratunek” w Stowarzyszeniu Sursum Corda.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy bardzo chętnie włączają się w akcje. Dzięki Wam udało się pomóc wielu potrzebującym. Dziękujemy za zaangażowanie, dzięki któremu możemy sprawić radość niejednemu potrzebującemu – podkreślają szkolni koordynatorzy akcji.

Dorota Borowiec