Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Kolędnicy misyjni z Kasinki Małej

08/01/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1136 razy
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej wraz z katechetką, Katarzyną Filipiak, włączyli się w dzieło Kolędników Misyjnych.

Grupa składała się z 64 osób, łącznie z opiekunami. W tym roku polscy kolędnicy misyjni wyruszyli na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Rwandzie i Burundi; będą wspierać w szczególności ochronę życia, edukację i formację chrześcijańską dzieci do 14 roku życia.

Najważniejszym punktem dla młodych dobroczyńców było uczestnictwo we Mszy Świętej Rozesłania Kolędników oraz specjalne błogosławieństwo. Kasinczańscy kolędnicy wyruszyli w różne zakątki tej miejscowości, aby śpiewem, modlitwą  i dobrym słowem nieść Dobrą Nowinę, a przy okazji pomagać innym. Mieszkańcy Kasinki Małej, znani ze swojej szczodrości, po raz kolejny otworzyli gorące serca i drzwi swoich domów na potrzeby innych.

Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie i gorące  przyjęcie – wyrazy wdzięczności wszystkim darczyńcom przekazuje katechetka. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w to dzieło. Naszym kolędnikom udało się zebrać niebagatelną kwotę 5.340 zł. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli.

5 stycznia 2019 roku dzielni kolędnicy z Kasinki Małej wzięli udział Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych. Do Mucharza przyjechało w tym dniu ok. 800 osób z różnych zakątków Archidiecezji Krakowskiej. Podczas Liturgii  przedstawiciele kolędników przekazali datki, które zebrali w swoich parafiach. Kolędnicy uczestniczyli we Mszy świętej, spotkaniach z misjonarzami, orszaku trzech króli i w zabawach; mieli też okazję skosztować „kuchni misjonarza”. Zagórzańskim kolędnikom towarzyszyła katechetka Katarzyna Filipiak, orkiestra „Echo Gór”  i oczywiście ks. Prałat Tadeusz Dziedzic, Proboszcz z Kasinki Małej – Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Krakowskiej.

Justyna Łazorko