Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Ciągłość w inwestycjach

04/01/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1378 razy
Koniec roku 2018r. to dla Gminy Mszana Dolna również czas wzmożonych prac inwestycyjnych. Pogoda sprzyjała takim przedsięwzięciom, więc niemal do końca grudnia trwały prace budowlane; przygotowano również dokumentację na realizację kolejnych inwestycji.

Zadania z zakresu drogowo - mostowego

1. Dobiegła końca realizacja inwestycji związana ze stabilizacją osuwiska wraz z odbudową mostu i drogi na os. Borki w Lubomierzu. Na to zadanie Gmina otrzymała dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych spowodowanych ruchami osuwiskowymi ziemi w wysokości 906 588,00 zł.

 

2. Opracowywano dokumentację projektową na budowę mostu na os. Fligi w Mszanie Górnej, mostu do os. Murzyny w Mszanie Górnej, przepustu na os. Gacki w Olszówce oraz drogi do os. Tatki-Kołbony w Glisnem.

 

3. Realizowana jest inwestycja pn.: „Przebudowa odcinkowa drogi powiatowej nr 1615K Mszana Górna – Wilczyce w km 0+200 – 1+316 i w km 1+481 – 2+353 w m. Mszana Górna/Łętowe poprzez wykonanie chodnika wraz z oświetleniem ulicznym – Odcinek II. Inwestycja ta jest współfinasowana przez Powiat Limanowski

 

4.Wykonano prace modernizacyjne na drogach wewnętrznych na terenie gminy:

- na os. Kalety w miejscowości Kasinka Mała

- na os. Płoskonki w miejscowości Kasinka Mała

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- na os. Mistarze w miejscowości Kasina Wielka

- na os. Gryzy - Kunochy w miejscowości Olszówka

- na os. Uchryny w miejscowości Glisne

 

- na os. Toboły w miejscowości Łostówka

 

Ponadto w miejscowości Kasina Wielka został wykonany chodnik w ciągu drogi krajowej nr 28 od granicy ze Słomką do os. Pazdury. Zadanie realizowane było przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, natomiast dokumentację projektową sfinansowała Gmina Mszana Dolna.

 

Budowa kanalizacji sanitarnej w Rabie Niżnej

Trwają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Rabie Niżnej oraz budowa łącznika do oczyszczalni ścieków w Mszanie Dolnej. Zadanie jest współfinansowane ze środków UE dotacja w kwocie 1 840 743 zł  (PROW), ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie 4 119 658,00 zł (preferencyjna pożyczka z możliwością częściowego umorzenia) oraz ze środków Gminy Mszana Dolna: 2 097 316 zł. Razem wartość robót budowlanych wynosi ponad 8 mln zł.

Łączna długość sieci kanalizacyjnej wraz z przyłączami kanalizacyjnymi ma wynieść 20 km.

W wyniku zadania planuje się podłączyć do kanalizacji ok. 150 budynków.

Planowany termin zakończenia prac: koniec pierwszego kwartału 2019 r.

 

Referat Inwestycji i Zamówień Publicznych UG Mszana Dolna