Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wzięli udział w SKS on TOUR

04/12/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 733 razy
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej, po zakwalifikowaniu się do SKS on Tour, w poniedziałek, 3.12.2018r., wybrali się do Krakowa, gdzie na hali Cracovii razem ze swoimi rówieśnikami z całej Małopolski mogli spędzić czas w sportowej atmosferze.

Głównym założeniem „SKS on Tour” jest realizacja tzw. obwodów stacyjnych, podczas których uczestnicy poznają nowe formy aktywności oraz poddawani są testom sprawności fizycznej. Obwód stacyjny polega na tym, że dzieci podchodzą grupami do kolejnych stacji, gdzie wykonują różne zadania. Ale zadania proponowane przez organizatorów cyklu „SKS on Tour” to zupełna nowość dla uczniów i opiekunów.

W Krakowie mieliśmy możliwość spróbować swoich sił m.in. w speed-ballu (odbijanie piłeczki przymocowanej linką do statywu), wioślarstwie (czyli ćwiczeniach na ergonometrze), deskorolce, biegu wahadłowym z fotokomórką, reflekso-mierzu, platformie dynamometrycznej  informuje nauczyciel w-f z Kasinki Małej. Z takimi ćwiczeniami młodzież w większości spotkała się po raz pierwszy. Wszystko trwało kilka godzin i miało formę świetnej zabawy.

Podczas każdego eventu przewidziana jest również tzw. stacja mistrzów, gdzie znani sportowcy zmieniają się w trenerów i prowadzą zajęcia z uczniami.

W Krakowie mieliśmy przyjemność spotkać i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Pawła Janusza, aktualnego mistrza świata, który jako pierwszy w historii karate tradycyjnego zdobył trzy razy z rzędu złoto w kata indywidualnym – dodaje opiekun SKS.  Dodatkowo podczas całych zmagań wspierali nas młodzi i zdolni polscy lekkoatleci - Tymoteusz Zimny i Aleksandra Gaworska – reprezentanci Polski.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe koszulki, upominki, zdjęcia z autografami, sprzęt sportowy dla szkoły, ale najważniejsza w tym dniu była dobra zabawa i pokazanie dzieciom, że sport to nie tylko piłka nożna, siatkówka lub koszykówka, ale i wiele innych ciekawych i interesujących dyscyplin, w których każdy może znaleźć dla siebie coś fajnego.

Mateusz Dąbrowa