Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Akcja „NO PROMIL- NO PROBLEM” w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej

21/11/2018, dodał: Maciej Liberda czytano: 781 razy
To już XI edycja kampanii „NO PROMIL - NO PROBLEM”. To niezwykle istotna akcja, która ma na celu pomaganie młodym ludziom w dostrzeganiu wartości odpowiedzialności.

Jej inicjatorzy, koordynatorzy oraz uczestnicy pragną wzbudzać w innych refleksję na temat tego, co w życiu ważne, aby mogli świadomie podejmować decyzje.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mszanie Górnej uczestniczą w akcji już po raz trzeci.  

W pierwszym etapie przedstawiciele szkoły uczestniczyli w szkoleniu dla koordynatorów szkolnych, a następnie, wspólnie z gminnym ambasadorem kampanii, ustalono harmonogram działań w tegorocznej edycji. Wyłoniono także liderów młodzieżowych, którzy wzięli udział w szkoleniu odbywającym się w Urzędzie Gminy w Mszanie Dolnej, mającym na celu ukazanie, że młodzi ludzie mają wpływ na to, co się wokół nich dzieje, mają prawo działać i nie być obojętnymi, mogą przeciwdziałać zachowaniom stanowiącym zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Niezwykle istotnym było też to, że ukazano im, w jaki sposób mogą zareagować w sytuacjach, gdy życie innych ludzi jest zagrożone.

W szkole ogłoszony został konkurs na przedstawienie przykładu ODPOWIEDZIALNEGO zachowania, w tym odpowiedzialnego zachowania jako kierowca, pasażer lub świadek. Praca może mieć charakter literacki, multimedialny lub plastyczno – techniczny. Wyróżnione prace plastyczne przekazane zostaną Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” w Wieliczce, fundatorowi nagród.

15 listopada, uczniowie  „jedynki” z Mszany Górnej uczestniczyli we wspólnym patrolu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Limanowej z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. W ramach patrolu funkcjonariusze badali trzeźwość kierowców, a uczniowie wręczali materiały promujące kampanię i pouczali kierowców. 

Pedagog szkolny: Rafał Borowiecki