Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Przynieś książkę lub 10 baterii - weź torbę ekologiczną

06/11/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 712 razy
Nie musimy decydować się na wielkie wyrzeczenia by chronić środowisko naturalne i dbać o klimat na Ziemi; zacznijmy od zmiany drobnych przyzwyczajeń.

Dbajmy o prawidłową segregację śmieci, oszczędnie zużywajmy wodę, wrzucajmy zużyte baterie do specjalnych pojemników, a idąc na zakupy używajmy toreb wielorazowych zamiast jednorazówek.

Chcąc zmobilizować mieszkańców do drobnych zmian i podjęcia konkretnych działań postanowiliśmy zaproponować Eko wymianę. Wszyscy, którzy przyniosą do Urzędu Gminy Mszana Dolna co najmniej dziesięć zużytych baterii lub niepotrzebną książkę w zamian otrzymają praktyczną, modną i wygodną torbę ekologiczną!

         Drugie życie książki

Za pierwszą przyniesioną książkę każdy dostanie torbę ekologiczną. Zebrane książki będą udostępnione mieszkańcom, a celem akcji będzie przekazanie książkom drugiego życia. Zasady wymiany książek są proste: każdy, kto przyniesie więcej niż jedną pozycję będzie mógł za darmo wymienić je na taką samą liczbę innych tytułów. Szczególnie poszukiwane będą  książki nowe (wydane w latach 2000 – 2018), ciekawe i przydatne innym. Tematyka zupełnie dowolna. Może to być beletrystyka, mogą być poradniki, książki historyczne, pamiętnikarskie, fantastyczne, bajki dla dzieci. Im książki nowsze i w lepszym stanie, tym większa szansa, że ucieszą kolejnych czytelników. Specjalnie przygotowana półka w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Mszana Dolna czeka na Wasze książki!

Baterie groźne dla środowiska

Torbę wielorazową można też otrzymać przynosząc co najmniej dziesięć zużytych baterii. Trzeba je utylizować, gdyż zawierają metale ciężkie, takie jak ołów, kadm, rtęć i lit. Jedna mała baterie guzikowa może skazić 1 m3 gleby i zatruć 400 l wody. Zapraszamy do Eko wymiany!

 

Małgorzata Leśniak