Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


100 pozdrowień na 100- lecie Niepodległości

05/11/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 795 razy
Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100 lecie Niepodległości”.

Ta akcja została włączona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa do oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.   Założeniem tego przedsięwzięcia jest wysyłanie kartek z pozdrowieniami do innych szkół biorących udział w tej akcji. Dzięki temu wszystkie placówki mogą  poczuć wspólnotę, mimo dzielącej ich odległości. Akcja jest niezwykła gdyż ani uczniowie ani nauczyciele się nigdy nie spotkali ani nie poznali. W dzisiejszych czasach, gdy porozumiewamy się za pomocą  sms-ów, e-maili czy też portali społecznościowych, wysyłanie pocztówek jest  rzeczą wyjątkową i  magiczną.

Milusińscy z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami projektowali pocztówki, samodzielnie malowali, wycinali, naklejali - tworzyli pocztówkę od podstaw. Wśród kasinczańskich pocztówek znalazły się też drukowane zdjęcia z pięknymi widokami Kasinki Małej.   Adresowaniem
 i wypisaniem pocztówek zajęły się uczennice z oddziałów gimnazjalnych. W pozdrowieniach zostały zawarte najważniejsze informacje o Kasince Małej. Najprzyjemniejszym momentem było przyklejanie znaczków  i wysłanie  105 pocztówek, które trafią  w różne zakątki naszego pięknego kraju.

Mamy nadzieję,  iż nasze zagórzańskie pocztówki będą dla innych oryginalną pamiątką na długie lata – podkreślają wychowawcy najmłodszych klas kasinczańskiej jedynki.  Zarówno nasi uczniowie jak i nauczyciele z wielką radością przyjmują przepiękne  pocztówki, które „napływają” do nas z wszystkich stron Polski.  

Udział w tej akcji był wspaniałą lekcją historii, geografii i szacunku do innych – dodaje szkolna koordynatorka akcji.  Nasi uczniowie udowodnili, że są prawdziwymi patriotami i  małymi czynami potrafią upamiętnić tak ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

                                                                                                                             Justyna Łazorko