Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Kasinczańska dwójka z awansem do finału wojewódzkiego

31/10/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1135 razy
W ostatnich dniach października na boisku sportowym w Słopnicach rozegrano finały powiatowe zawodów „Z Podwórka na Stadion Tymbarku”.

Dużym sukcesem zakończyły udział w turnieju drużyny U 12 chłopców i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Kasince Małej, wygrywając w swoich kategoriach i uzyskując awans do finału wojewódzkiego!

W turnieju powiatowym w kategorii chłopców U12 bezkonkurencyjna okazała się drużyna SP 2 Kasinka Mała, która w całym turnieju kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa strzelając 31 bramek i tracąc tylko 5. Drugie miejsce przypadło SP Tymbark, a trzecie - drużynie Smoki Konina.

Królami strzelców zostało dwóch zawodników z kasinczańskiej drużyny.

W kategorii dziewcząt U12 po rzutach karnych SP 2 Kasinka Mała zwyciężyła z ZSP Ujanowice. W meczu o 3 miejsce SP Zawadka wygrała 3:0 z drużyną Smoki Konina.

Najlepszym bramkarzem w kategorii dziewcząt została wybrana bramkarka drużyny z Kasinki Małej.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i zawodniczek. Życzymy powodzenia w turnieju wojewódzkim, który odbędzie się na wiosnę na obiektach sportowych Hutnika Kraków.

Przypomnijmy że turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Droga do finału jest długa i zaczyna się od eliminacji gminnych, potem Limanowski Podokręg Piłki Nożnej organizuje finały powiatowe, których zwycięzcy awansują do finału wojewódzkiego rozgrywanego w Krakowie. Tam, w gronie najlepszych drużyn z małopolski, rywalizuje się o prawo występu w finale ogólnopolskim, który odbywa się w Warszawie.

Mateusz Dąbrowa