Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wójt nagrodził wokalistę z Kasiny Wielkiej

08/10/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1003 razy
Po raz kolejny nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury z rąk Bolesława Żaby, Wójta Gminy Mszana Dolna, odebrał Krystian Kubowicz, wokalista z Kasiny Wielkiej.

Tym razem gospodarz gminy docenił sukcesy solisty z 2017 roku. Gratulacje uhonorowanemu kasinianinowi złożyły również Aleksandra Kania – Przewodnicząca Rady Gminy Mszana Dolna oraz Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta.

Krystian Kubowicz to utalentowany wokalista. Jest uczniem  Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej; ćwiczy pod okiem Katarzyny Godzisz i Soni Lachowolskiej. Jest solistą z bogatym repertuarem artystycznym. Prezentuje go na wielu festiwalach w kraju i za granicą.

W ciągu całego roku bierze udział w przeglądach i konkursach zdobywając wieje nagród i wyróżnień, a tym samym promując Gminę Mszana Dolna.

Do najważniejszych osiągnięć Krystiana Kubowicza w 2017 roku należą:

- tytuł Laureata I stopnia w XV Międzynarodowym Festiwalu  INTERSHOW – Konkursu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu Stowarzyszenia Twórczego MEDEFIK (Nowy Targ, 4-9.01.2017r.)

- III nagroda w IV Sądeckich Konfrontacjach Artystycznych Talentów SKAT (Nowy Sącz 11-12.05.2017r.)

- II miejsce w XXV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „My-XXI wiek” 2017 (22.08.2017r.)

- I nagroda Konkursu Piosenki Europejskiej organizowanego w ramach XXII Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” - Monachium 2017 (15.09.2017r.)

- tytuł Laureata Koncertu Finałowego Festiwalu Piosenki Młodych Artystów RYTM GLIWICE (28.10.2017r.)

Magda Polańska