Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzanie rozpoczęli lato!

04/07/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 2365 razy
Tegoroczne Zagórzańskie Lato rozpoczął Turniej Piłki Nożnej „O Puchar Wójta Gminy Mszana Dolna”.

Pomimo niezbyt udanej pogody do rywalizacji stanęły 3 drużyny - LKS Ostra Olszówka (trener Maciej Potaczek), LKS Zenit Kasinka Mała (trener Mateusz Dąbrowa) oraz Akademia Piłkarska Bonito Mszana Dolna (w barwach KS Turbacz z trenerem Jarosławem Kordeczką). Drużyny piłkarskie zrzeszają młodych mieszkańców z poszczególnych wiosek Gminy. W tym roku uczestnikami Turnieju byli piłkarze z roczników 2005/2006 oraz młodsi. Nie lada zaskoczeniem była zawodniczka Natalia, która walczyła o zwycięstwo dla LKS Ostra Olszówka.

Wyniki poszczególnych rozgrywek podczas Turnieju przedstawiają się następująco:
AK Bonito: LKS Zenit          3:0
LKS Ostra: LKS Zenit          2:1
LKS Ostra: AK Bonito          0:1.

Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna Akademii Piłkarskiej Bonito, II miejsce zdobyli zawodnicy w barwach LKS Ostra, a III miejsce przypadło piłkarzom z LKS Zenit.

Podczas Turnieju zorganizowano również konkursy indywidualne. Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju zdobył Marcin Michalak z LKS Zenit. Królem Strzelców okazał się Wiktor Aksamit z AP Bonito Mszana Dolna, zaś Najlepszym Bramkarzem na Turnieju był Krzysztof Witkowski z LKS Ostra.

Na sportowców czekały medale, dyplomy oraz upragniony puchar. Utytułowani zawodnicy otrzymali również nagrodę rzeczową. Drużynom życzymy dalszych sukcesów.

Głównym punktem Imprezy były pokazy, koncerty orkiestr dętych oraz zespołów regionalnych, które poprzez swoją działalność promują autentyczne stroje, taniec, śpiew naszego regionu.

Miłośnicy orkiestr dętych mogli posłuchać koncertów: „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej, Orkiestry OSP z Mszany Górnej i „Echo Gór” z Kasinki Małej.

Muzykę, taniec i śpiew na scenie  zaprezentowały zespoły regionalne: „Kasinianie –Zagórzanie”, „Łostowianie”, „Olszowianie”, „Dolina Mszanki” i „Rabianie”.

Występy artystyczne poszczególnych grup przyniosły widzom wiele chwil radości i humoru.

W solowym koncercie wystąpiła młoda i utalentowana wokalistka z Kasiny Wielkiej – Justyna Rusnarczyk, która swoim występem ujęła i oczarowała publiczność.

Loteria Fantowa cieszyła się dużym zainteresowaniem i być może wpisze się jako stały punkt corocznej imprezy Zagórzańskie Lato. Publiczność z niecierpliwością i emocjami czekała na wyniki Loterii. Rozlosowano wiele fantastycznych nagród, a cały dochód ze sprzedanych losów zostanie przekazany na cel charytatywny. Nagrodzonym gratulujemy szczęścia, a fundatorom nagród dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród. W sprawnym i emocjonującym przeprowadzeniu Loterii Fantowej pomagali pracownicy GOPS-u pod przewodnictwem Izabeli Malec. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie, ale wielkie dzięki należą się Fundatorom nagród i uczestnikom, którzy chętnie i ofiarnie włączyli się w zabawę.

Zagórzańskie Lato to tradycyjnie okazja do degustacji potraw regionalnych. Podniebienia zagórzańskiej publiczności rozpieszczały KGW Olszówka, Koło Tradycji Ludowej w Rabie Niżnej oraz sołectwo Kasina Wielka. Nasze gospodynie z roku na rok zaskakują nas pozytywnie, zarówno smakiem i doborem potraw i wypieków jak i kunsztem przy wystroju stoisk.

Efektem warsztatów wokalno - aktorskich przeprowadzonych na terenie naszej Gminy w ramach projektu "Twórcze Interakcje Międzypokoleniowe" V – edycja, był koncert galowy, interaktywne show muzyki rozrywkowej angażującym publiczność na żywo z artystami o uznanej renomie na międzynarodowych scenach oraz przy aktywnym udziale uczestników. Zajęcia prowadzone były przez Mirosława Witkowskiego. Poprzez wspólne zabawy, improwizacje i proste ćwiczenia ruchowe każdy z uczestników projektu miał okazję odkrywać swoją własną taneczną i wokalną ekspresję. W projekt zaangażowało się ok. 90 osób z terenu naszej Gminy.

Tym razem nie pogoda zapewniła gorącą atmosferę, ale Zespół KSU. Muzycy i artyści wystąpili przed publicznością w 11- osobowym składzie. Zapewnili świetną zabawę. Grupa może pochwalić się m.in. takimi przebojami jak : „Moje Bieszczady”, „Za mgłą”, „Odlot w niepamięć”. Te występy skupiły miłośników mocniejszego brzmienia, zarówno młodzież jak i starszych rockmanów.

Dla tych, którym atrakcji scenicznych było mało, organizatorzy zapewnili stoiska gastronomiczne i  handlowe; najmłodsi goście ZAGÓRZAŃSKIEGO LATA mieli do dyspozycji bogato wyposażone wesołe miasteczko oraz Event TAURON rozgrzewamy Gminę Mszana Dolna. W ramach eventu zapewniono uczestnikom imprezy między innymi: naczepę z wyposażaniem multimedialnym, narzędzia do wyliczenia kosztów ogrzewania różnymi metodami, materiały informacyjne na temat urządzeń do ogrzewania, eksperta – doradcę w zakresie metod i urządzeń do ogrzewania, strefę relaksu/wypoczynku z pufami i leżakami, warsztaty edukacyjne, quiz wiedzy, fotobudkę, watę cukrowa, konkursy z malowaniem koszulek, pokaz baniek mydlanych i wiele innych.

Na zaproszenie organizatorów do wspólnego świętowania odpowiedzieli i zaszczycili nas swoją obecnością: Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, Grzegorz Biedroń Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała – Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski, Franciszek Dziedzina – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Wiesław Ziółkowski – Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz (woj. dolnośląskie) wraz z Dyrektorem Ośrodka Kultury i Sportu – Mirosławem Laskowskim i delegacją z Gminy i Miasta Lubomierz, radni powiatowi i gminni, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz sołtysi.

Honory gospodarzy pełnili: Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna, Aleksandra Kania – Przewodnicząca Rady Gminy oraz Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta.

Niegasnącym humorem z góralską nutką zarażał wszystkich i zachęcał do wspólnej zabawy konferansjer – Bartłomiej Koszarek.

Działania władz gminy w zakresie przygotowania i przeprowadzenia imprezy wsparli: Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, druhowie – strażacy z wszystkich gminnych jednostek OSP oraz Stanisław Białoń, Edward Gacek, Gabriel Rapta, Maciej Rusnak, Maciej Potaczek i sołtysi z terenu Gminy Mszana Dolna.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!!!

Paulina Kępa

 

Zagórzańskie Lato 2018, fot. M. Liberda

Zagórzańskie Lato 2018, fot. A. Petrycka