Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Trasa z Lubnia do Mszany Dolnej przejdzie długo oczekiwany remont

25/06/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1383 razy
Kolejny fragment drogi wojewódzkiej prowadzącej z Lubnia do Zabrzeży przejdzie gruntowny remont i rozbudowę dzięki wsparciu samorządu województwa w wysokości prawie 21 mln zł.

Mowa konkretnie o ponad 7-kilometrowym odcinku Lubień – Mszana Dolna, którego modernizacja potrwa przez następne niecałe dwa lata.

Marszałek Jacek Krupa oraz przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska przekazali właśnie wykonawcy oraz przedstawicielom gminy Mszana Dolna (Aleksandrze Kani – Przewodniczącej Rady Gminy Mszana Dolna oraz Katarzynie Szybiak – Zastępcy Wójta Gminy Mszana Dolna) umowę gwarantującą realizację tej inwestycji. Marszałek przypomniał przy tym, że dzięki wsparciu samorządu województwa są remontowane i budowane setki kilometrów dróg w całej Małopolsce. Dlatego po naszym regionie można podróżować bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Realizujemy największy w historii plan budowy dróg – co roku oddajemy do dyspozycji kierowców i mieszkańców kolejne kilometry tras na europejskim poziomie. Sukcesywnie modernizujemy drogi we wszystkich zakątkach Małopolski, dzięki czemu po całym regionie można wygodnie podróżować samochodem. To jednak nie tylko inwestycje, dzięki którym zwiększa się komfort życia mieszkańców, ale wpływa to też pozytywnie na atrakcyjność gospodarczą Małopolski – mówi marszałek Jacek Krupa. Na nowe drogi i obwodnice przekazujemy co roku ogromne środki, pochodzące zarówno z Unii Europejskiej, jak i budżetu województwa – dodaje.

 

Większy komfort – nie tylko dla kierowców

Długo oczekiwany remont odcinka z Lubnia do Mszany Dolnej to kluczowa inwestycja dla mieszkańców całej okolicy. Liczący ponad 7 kilometrów odcinek drogi wojewódzkiej nr 968 zostanie gruntownie zmodernizowany – podczas remontu zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania, a nawierzchnia zostanie wymieniona na bardziej cichą. Zyskają na tym nie tylko kierowcy, ale też mieszkańcy, których domy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi, gdyż dobiegający hałas samochodowy będzie mniej uciążliwy.

Warto także pamiętać, że trasa biegnie w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwej rzeki Raby. Teraz będzie można dojechać tam jeszcze łatwiej, a podczas wypoczynku nad wodą zgiełk będzie mniejszy. Dzięki całkowicie wyremontowanym i przebudowanym chodnikom na miejsce łatwiej dotrą także piesi. Modernizacja czeka też przystanki i zatoki autobusowe.

Koszt całej inwestycji to prawie 21 mln zł, z czego aż 17,8 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozostałą część pokryją środki z budżetu województwa.

 

Drogowe zmiany w całym regionie

Przypomnijmy, że to nie jedyna inwestycje drogowa w Małopolsce. W obecnej kadencji wartość wszystkich zadań drogowych realizowanych w województwie opiewa na kwotę ponad 1,6 mld zł. Tylko w tym roku udało się już oddać do użytku mieszkańców m.in. długo oczekiwane obwodnice Oświęcimia czy Skały.

Na 44-kilometrowej drodze wojewódzkiej nr 968 z Lubnia do Zabrzeży już teraz remontowany jest także odcinek Szczawa-Kamienica (za prawie 36 mln zł). Budowane są także nowe ronda w Mszanie Dolnej (za ponad 3,7 mln zł) i Zabrzeży (ponad 3,4 mln zł).

Źródło: www.malopolska.pl