Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dzień Rodziny w lubomierskiej jedynce

11/06/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 661 razy
Wspólne świętowanie Dnia Rodziny to zdecydowanie jedna z najbardziej lubianych uroczystości w ciągu roku szkolnego, wyczekiwana nie tylko przez najmłodszych, ale też i tych starszych, którzy chociaż raz w roku chcą poczuć się znowu jak dziecko.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu zapełniła się prawie po brzegi – na zaproszenie organizatorów odpowiedziały uśmiechnięte dzieci, ich  rodzice i dziadkowie oraz specjalni goście. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała dyrektor Jadwiga Baran - Stożek, która opowiedziała również, jakie atrakcje zostały przygotowane w tym szczególnym dniu. A było ich co niemiara.
Na początek dziewczęta z grupy cheerleaderek zaprezentowały w dynamicznym utworze  swoje taneczne umiejętności – informują organizatorzy Dnia Rodziny. Trzeba przyznać, że wykonywane przez nie akrobacje nie wyglądały na łatwe.  Następnie na parkiecie zobaczyliśmy naszych małych tancerzy, czyli przedstawicieli grupy przedszkolaków. Ich wersja rock and rolla porwała całą publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Po tych występach na scenie pojawiła się nauczycielka wychowania fizycznego, która podsumowała trwające od dwóch tygodni Dni Sportu oraz wręczyła dyplomy i nagrody dla najlepszych sportowców oraz najlepszych klas w naszej szkole.  Kiedy już wszystko było wiadome Pani Dyrektor zaprosiła dzieci na czekającą niespodziankę - mini plac zabaw.
Na wszystkich czekało wiele atrakcji i rozrywek. Ekipa animatorów organizowała dzieciom czas. Zapewniono  m.in. dmuchane zjeżdżalnie, watę cukrową, pokaz wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy, zwierzątka z baloników, a nawet wizytę… MINIONKA, z którym każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci świetnie bawiły się z kolorową chustą, która wyznaczała kolejne zadania do wykonania. Jednym z nich było zrobienie mumii egipskich z koleżanek i kolegów, do czego wykorzystano papier toaletowy. Następnie rozgorzała bitwa na papierowe kulki. O małe „co nieco” oraz zimne napoje dbały panie z kuchni, a dla ochłody można było zjeść nawet przepyszne lody. W tym czasie na zaproszonych gości oraz rodziców i dziadków czekał również słodki poczęstunek, aby niczego nie brakło w tym wyjątkowym dniu.
Warto dodać, że zabawa była wyśmienita dla wszystkich zgromadzonych, a zachwyt wymalowany na twarzach przybyłych był widokiem bezcennym – podkreślają lubomierzanie.

Wielkie podziękowania należy skierować do sponsorów, bez których nie czekałyby na nas te wszystkie atrakcje – dodają organizatorzy święta. Byli nimi: Dyrektor Jadwigę Baran – Stożek, Proboszcz tutejszej parafii O. Piotr Głód, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów z Lubomierza oraz Szkolne Koło Wolontariatu, które w ten sposób pragnęło wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy działają i aktywnie wspierają wolontariat w naszej szkole.
Uśmiechy i radosne okrzyki wszystkich zebranych dzieci potwierdziły, że ten dzień był dla nich wyjątkowy – podsumowuje dyrektor szkoły.

Paulina Bielin