Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Sportowy piknik dla najmłodszych

08/06/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 629 razy
W promieniach słońca oraz w promieniach radości na Orliku w Kasinie Wielkiej odbył się piknik sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka.

W przepiękne sobotnie przedpołudnie 2 czerwca na Orlik w Kasinie Wielkiej przybyła liczna grupa dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. Na wszystkich obecnych czekało tego dnia wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Piknik rozpoczął się od powitania wszystkich przybyłych przez animatora Orlika  w Kasinie Wielkiej, Artura Żabę. Po części wstępnej dzieci rywalizowały w turnieju piłki nożnej, brały udział w wyścigach rzędów i innych konkursach sportowych. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli się sprawdzić w konkursie na najwyższą budowlę z klocków drewnianych. Dużą atrakcją było malowanie twarzy specjalnymi farbkami oraz konkurs rysunkowy kredami. Równolegle był także rozgrywany turniej w BULE.

Dzięki uprzejmości trenera klubu biathlonowego ZKS Kasina Wielka, który wraz ze swoimi zawodnikami zagościł na wydarzeniu oraz użyczył klubowego sprzętu, dzieci mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki laserowej, poznać bliżej tajniki sportu jakim jest biathlon. Bardzo dużo frajdy sprawiły wszystkim obecnym te zawody. Zarówno dzieciom jak i dorosłym. Prowadzący konkurs strzelecki zawodnicy ZKS zaznaczali, że ten rodzaj broni jest bardzo bezpieczny oraz jest głównym elementem treningu strzeleckiego, nie tylko u biathlonistów.  

Na sam koniec było to, co najlepsze, czyli nagrody, upominki i dyplomy. Nagrody dla najlepszych w poszczególnych konkursach wręczył Wójt Gminy Mszana Dolna, Bolesław Żaba.

Nie było jednak przegranych, bo wygrała świetna wspólna zabawa, przyjemne i aktywne spędzanie czasu wolnego - piknik podsumowuje organizator, animator Artur Żaba. Na twarzach dzieci widoczna była radość i to było najważniejsze tego dnia.  Każdy uczestnik został nagrodzony upominkiem i pamiątkowym dyplomem  za udział. Serdecznie podziękowania dla Gminy Mszana Dolna, która ufundowała nagrody dla uczestników, Wójta Gminy Mszana Dolna Bolesława Żaby, który objął imprezę Patronatem Honorowym i osobiście wziął w niej udział wręczając nagrody dzieciom. Dziękuję także wolontariuszom, specjalnym gościom, sponsorom, organizacjom wspierającym, partnerom medialnym oraz wszystkim tym którzy przysłużyli się do organizacji tego wydarzenia.

Artur Żaba