Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Odebrały nagrody w stolicy

07/06/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 906 razy
Uczennice Szkoły Podstawowej w Kasinie Wielkiej zostały laureatkami i finalistkami 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „BAZGROŁ” 2018.

Konkurs plastyczno - literacki   „BAZGROŁ”  organizowany jest przez portal kulturalny duże Ka (www.duzeka.pl) i Papierowy Pies (papierowypies.pl.). Głównym jego celem jest propagowanie czytelnictwa, książki i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych. Patronem honorowym  tegorocznej edycji  był Rzecznik Praw Dziecka.

Biblioteka szkolna w Kasinie Wielkiej po przeprowadzeniu  szkolnego etapu konkursu wysłała na ogólnopolski etap 10 prac wykonanych w duetach autorskich, indywidualnie i grupowo. Były to rysunki do gotowych tekstów, wiersze, bajki, opowiadania, książki samodzielnie napisane i zilustrowane, a także gry planszowe do dzieł  literackich. Spośród setek prac nadesłanych na konkurs trzy prace uczennic z Kasiny Wielkiej zakwalifikowały się do ścisłego finału 9. edycji „BAZGROŁA”. Zofia Kożuch, Klaudia Cabała oraz Nikola Kęska z kl. 4b zajęły I miejsce  za  wykonanie  gry planszowej do książki Jacka Londona „Biały Kieł”, natomiast Maria Skowronek i Antonina Pałgan z kl. 5a  zdobyły II miejsce za napisaną i zilustrowaną przez siebie książkę pt. „TYDZIEŃ W SZKOLE MAGII”. II miejsce zajęła również Patrycja Wilczek z klasy 3b za napisaną i zilustrowaną bajkę.

Autorki  zwycięskich prac otrzymały nagrody na uroczystym podsumowaniu  konkursu,  które odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Międzynarodowych Targów Książki. W  uroczystej  gali finałowej konkursu dziewczynkom towarzyszyli  rodzice.  Wspólnie mogli zwiedzić Stadion Narodowy oraz Targi Książki, spotkać  wielu znanych autorów, a  nawet brać  udział w ciekawych zabawach. Po finale autorskie prace  dziewczynek podpisał organizator  konkursu, który  pogratulował  wszystkim uczestnikom i zachęcił do udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji  konkursu.

Gratulujemy uczennicom i życzymy zapału do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań literacko – plastycznych – powinszowania przekazuje społeczność szkolna. Rodzicom dziękujemy za organizację wyjazdu  na finał konkursu – dodaje szkolna koordynatorka konkursu.

                                                                                              Teresa Kicmal