Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Pełnoletni festyn

05/06/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 770 razy
Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej zorganizowała 18 już rodzinny festyn „Kraina Radości”.

Wśród zaproszonych gości znalazł się Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław  Żaba, Przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Kania oraz Sołtys wsi Kasinka Mała Helena Kania. Dyrektor Czesława Łabuz przywitała wszystkich zebranych gości oraz złożyła życzenia rodzicom i ich dzieciom. Festyn bowiem, który w tym roku uzyskał już „pełnoletniość”, od lat organizowany jest z myślą o rodzicach uczniów tej placówki, w ramach obchodu dnia Mamy i Taty. Ale to także doskonała okazja żeby uczcić święto wszystkich dzieci, które przypada 1 czerwca.
Występy rozpoczęły pokazy uczniów z klas 1-3. Dzieci przygotowane przez swoje wychowawczynie spisały się na medal, a występy bardzo spodobały się wszystkim rodzicom. Wśród wielu piosenek i wierszyków znalazły się dwa najprostsze, ale zarazem najbardziej wzruszające i prawdziwe słowa, które mogą wypowiedzieć dzieci „Kocham Cię Mamo, kocham cię Tato!”. Nie było rodziców, którzy na te słowa pozostaliby obojętni. Usłyszeć od swoich dzieci takie słowa to najlepszy prezent jaki dziecko może ofiarować rodzicom. W kolejnej części występów artystycznych zaprezentowała się najmłodsza część kasinczańskiej „dwójki”. Przedszkolaki z pomocą swoich pań popisały się umiejętnościami taneczno -wokalnymi oraz językowymi. Wykonanie piosenek po angielsku to jest dopiero coś - czego się jednak nie robi się dla ukochanych rodziców.

Starsza brać szkoły pokazała się jak zwykle z najlepszej strony. Do występów przygotowali ich wychowawcy wspierani przez nauczycieli pracujących w szkole.

Jedno jest pewne: nasza wieś od dawna w okolicy słynie, z młodzieży wszechstronnej, najzdolniejszej w gminie – podkreślają organizatorzy. O tak! Z tym się zgadzamy!

Różnorodne występy wprawiły w świetny nastrój wszystkich rodziców i zgromadzonych gości. Była gra na instrumentach muzycznych, taniec, śpiew, a nawet nieprofesjonalny balet w wykonaniu chłopców z klasy VI. Śmiechu było co niemiara. I o to właśnie chodzi. Żeby uśmiech gościł na twarzach naszych rodziców każdego dnia.

Oczywiście, jak co roku, nie  mogło zabraknąć wielu atrakcji, zarówno dla tych dużych jak i małych dzieci. Była loteria fantowa, w której główną wygraną był górski rower. Jednak dzięki uprzejmości Pani Sołtys była  także  druga nagroda - profesjonalny dron i 3 miejsce, za które można było „zgarnąć” kask ufundowany przez Przewodniczącą Rady Gminy Aleksandrę Kanię, idealnie pasujący do roweru. Ponadto szkolna Rada Rodziców  stanęła na wysokości zadania i serwowała wszystkim pyszne zapiekani, gofry, frytki, kiełbaski oraz uwielbianą przez wszystkich watę cukrową i lody. Dla dzieci zorganizowany był także suchy basen z kulkami, a kilka godzin dobrej zabawy na świeżym powietrzu zapewnił wynajęty specjalnie na tę okazję animator.

Tak wspaniały festyn stał się dla nas okazją do pochwalenia się naszymi osiągnięciami – informuje dyrektor szkoły. Mamy dwóch laureatów konkursu historycznego, finalistów konkursu biblijnego oraz wiele wyróżnień w konkursach przedmiotowych i poetyckich. Dzięki naszemu Wójtowi mamy nie tylko piękną szkołę i boisko sportowe, ale także teraz możemy bezpiecznie do tej szkoły codziennie przychodzić, a potem wracać do domu. Staramy się żeby nasze dzieci nie tylko zdobywały wiedzę w szkole ale także na wielu wycieczkach po całej Polsce. Byliśmy w tym roku na kilkudniowej wycieczce w Warszawie, a kilka dni temu wróciliśmy z Zielonej Szkoły, którą spędziliśmy w Jarosławcu, nad samym Morzem Bałtyckim. Czeka nas jeszcze jeden ważny wyjazd, tym razem dzieci będą szlifowały język angielski na Euroweeku w Lądku Zdroju. Z tego miejsca dziękujemy również wszystkim sponsorom naszej uroczystości, którzy chętnie nas wspierają i pomagają w organizacji całej imprezy.

Zabawy, radości i uśmiechu tego dnia na pewno nie zabrakło nikomu, a  to jest celem każdej podjętej przez naszą społeczność szkolną inicjatywy – dodają organizatorzy. Kolejna Kraina Radości dopiero za rok! A my już nie możemy się jej doczekać! Dziękujemy Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz przybyłym na tę uroczystość rodzicom i gościom. A już dzisiaj zapraszamy do nas za rok!

Paulina Gibadło