Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


To już dzisiaj emisja gminnego odcinka „Wypadu w plener”

17/05/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 2217 razy
17 maja b.r. o godz. 18.15 w TVP Kraków zostanie wyemitowany premierowy odcinek „Wypadu w plener” nagranego na terenie Gminy Mszana Dolna.

Można go będzie obejrzeć również 18 maja (piątek) o godz. 7.05 i 19.05 oraz  19 maja (sobota) o godz. 10.05. Przed 17 maja będą emitowane zwiastuny zapowiadające program.

Odcinek z terenu Gminy Mszana Dolna to drugi z cyklu  „zagórzańskiego” tego programu. Nagranie z terenu miasta Mszana Dolna emitowane było w dnia 10 – 12 maja, zaś to, nagrywane na terenie Gminy Niedźwiedź, zakończy emisję cyklu w dniach 24 – 26.05.2018r.

Aby jednak emisja naszego odcinka była możliwa z odpowiednim wyprzedzeniem trzeba było zrobić zdjęcia w terenie. 5 maja b.r., w piękną, słoneczną sobotę, na teren Gminy Mszana Dolna przyjechała ekipa z telewizji: redaktor Maria Pisarek, operator kamery Zbigniew Jarosz i prowadząca „Wypad w plener” Katarzyna Pisarek. Czekali na nich gotowi do działania i pięknie wystrojeni na tę okoliczność Zagórzanie. Przewodnikami po naszym terenie byli sympatyczni licealiści: Monika Potaczek z Olszówki i Dawid Śmieszek z Kasiny Wielkiej.  Zachęcając do odwiedzenia konkretnych miejsc na terenie Gminy  młodzi Zagórzanie przemieszczali się bryczką, w której lejce dzierżył Adam Wrzecionek. Telewizyjna kamera zawitała również na wyciąg narciarski „Śnieżnica” w Kasinie Wielkiej i do pobliskiego Bike Parku. O pasji do jeździectwa, możliwościach podziwiania Beskidu Wyspowego z grzbietu konia oraz zajęciach hipoterapii opowiedziała Maria Czesyk. Efekty starań naszych mieszkańców połączonych z fachową pracą przedstawicieli telewizji będzie można obejrzeć już w najbliższy czwartek o godz. 18.15. A już teraz zapraszamy do naszej galerii zdjęć aby zobaczyć krótkie migawki z „roboczego” dnia wypadu do  Gminy Mszana Dolna.

Magda Polańska