Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Aktywni łętowanie

11/05/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 652 razy
Po sezonie narciarskim dziewczyny z Łętowego startują w biegach ulicznych i przełajowych.

W biegu z Limanowej do Starej Wsi (4km) wygrała Klaudia Kołodziej przed Gabrielą Dawiec i Magdaleną Murzyn. W kategorii wiekowej poniżej 16 lat 3. miejsce zajęła Ola Kołodziej, najmłodsza z sióstr Klaudii. Kilka dni wcześniej rozegrano w Limanowej Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych. 2 miejsce zajęła w nich drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łętowem w składzie: Aleksandra Kołodziej, Katarzyna Jania, Patrycja Smoter i Marta Jania. Indywidualnie wygrała Karolina Kaleta z Kasiny Wielkiej przed Olą Kołodziej. Zawodniczki z Łętowego to uczennice 7 klasy; w tym biegu  rywalizowały z gimnazjalistkami z całego powiatu.

Wyniki te są kontynuacją dobrej postawy podczas zawodów w biegach narciarskich. W zawodach krajowych i międzynarodowych startowała również Ewelina Kołodziej. Pierwsze medale w zawodach powiatowych zdobywały uczennice klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Łętowem – Zuzanna Nowak, Angelika Luźniak i Martyna Kuczaj.

Szkoły podstawowe z Mszany Górnej i Łętowego były organizatorem zawodów rozegranych w Lubomierzu – Rzekach.  Wystartowało w nich ponad 60 uczniów z 8 szkół.

Ponadto brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w narciarstwie alpejskim (w slalomie) zdobyła mieszkająca w Łętowem Zuzanna Jarosz.

Na swoje sukcesy czekają teraz chłopcy z Łętowego. Dla nich najważniejsza jest piłka nożna, ale nie mają możliwości jej uprawiać na terenie swojej miejscowości. Korzystają w miarę możliwości z boisk w sąsiednich wioskach – z sukcesami.

Krzysztof Jarosz
fot. z portalu www.limanowa.in


Klaudia Kołodziej na mecie biegu


Klaudia Kołodziej - 1. miejsce podium


Ola Kołdziej na 3. miejscu podium