Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

16/04/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1446 razy
Już po raz szósty odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Co roku organizuje go społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej. Honorowy patronat nad przeglądem objął wójt Gminy Mszana Dolna, Bolesław Żaba.

Tym razem impreza odbyła się 12 kwietnia. Wzięło w niej udział aż 39 uczniów ze szkół z terenu Gminy Mszana Dolna, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: uczniowie klas młodszych i  klas starszych, soliści i zespoły.

Wszystkim występom towarzyszyły ogromne emocje;  były piękne stroje i  układy taneczne. Podczas prezentacji swojego talentu wokalnego  uczestnicy konkursu wykorzystywali także  niebanalne rekwizyty. Najważniejsza jednak była dobra zabawa, której tego dnia nikomu  nie brakowało. Po wielu wzruszających, ale i zabawnych występach, komisja w składzie: Anna Krzysztofiak - Dyrektor Centrum Edukacji i Rozwoju eMka, Dorota Węgielska  oraz Marcin Szołdrowski wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi:

- w kategorii soliści z klas młodszych:
I miejsce
: Zuzanna Szczypka
II miejsce: Karina Nawara
III miejsce:  Filip Nawara
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Piotr Kot;

- wśród zespołów nagrodzono:
I miejscem: grupę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu
II miejsce: zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej;

- w kategorii  soliści z klas starszych:
I miejsce: Zuzanna Piwowar
II miejsce: Oliwia Kościelniak i Wiktoria Pietrzak
III miejsce: Klaudia Cabała

Nagrodę specjalną - kurs języka angielskiego w Centrum Edukacji i Rozwoju eMka, którą ufundowała Anna Krzysztofiak otrzymał Jakub Kuczaj;

- zespoły z klas starszych :
I miejsce: Zespół z Olszówki
II miejsce: Zespół ze szkół SP nr 1 i SP nr 2 w Kasince Małej
III miejsce : Zespół SP nr 2 w Lubomierzu
Wyróżnienie w tej kategorii przypadło w udziale zespołowi z Łętowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom: Dorocie Węgielskiej, Marcinowi Doroszowi, Marii Marszalik, Marcinowi Szołdrowskiemu, Beacie Knowie -Tylce, Annie Bielak, Barbarze Oleksy, Małgorzacie Jędrysek oraz Annie Kołodziejczyk, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy.  Praca to niełatwa, ale -jak widać - efektywna. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Mszana Dolna, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej oraz Dyrekcji Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa za ufundowanie nagród w konkursie. Oczywiście konkurs nie przebiegłby tak sprawnie, gdyby nie  jego doskonała organizacja,  za którą dziękujemy Annie Kołodziejczyk i Małgorzacie Jędrysek oraz nauczycielom, którzy poświęcili swój czas  i czynnie włączyli w prace: Małgorzacie Łabuz, Mateuszowi Dąbrowie, Renacie Szczypce, Paulinie Gibadło oraz s. Annie Gromadzie.  Nad całością przygotowań i zmagań konkursowych czuwała jak zawsze niezawodna Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej  Czesława Łabuz.

Za rok kolejne wielkie emocje. Mamy nadzieję, ze konkurs, który stał się już tradycją naszej szkoły znowu zawita w nasze szkolne progi, a my obiecujemy już dziś stanąć na wysokości zadania i zorganizować go najlepiej jak potrafimy! See you soon! Do zobaczenia wkrótce! -  dodają.

Paulina Gibadło