Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Sztafetowy bieg katyński po raz szósty w zagórzańskich samorządach

16/04/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 4163 razy
Młodzież szkół podstawowych gmin: Mszana Dolna, Niedźwiedź i miasta Mszana Dolna upamiętniła 78. rocznicę zbrodni katyńskiej i 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej udziałem w zawodach sportowych.

Po raz szósty na obiekcie sportowym LKS „Witów” Mszana Górna odbył się „Sztafetowy bieg katyński”. W słonecznej pogodzie na starcie stanęło dwadzieścia sześć drużyn w kategoriach: rocznik 2002-2004 (13 zespołów) oraz rocznik 2005-2007(13 zespołów). Uczniowie z klas 4-6 mieli do pokonania dystans 4x800 m. Najszybciej pobiegła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, a trzecie  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej.

Uczniowie klas gimnazjalnych i klas 7 rywalizowali na dystansie 4x1200 m. Pierwsze miejsce uzyskała drużyna  „dwójki” z Mszany Dolnej, za nimi bieg ukończyła „jedynka” również z Mszany Dolnej, a trzecie miejsce zajęli uczniowie z Kasiny Wielkiej.  Puchary, medale i dyplomy wręczały Katarzyna Szybiak - Zastępca Wójta  Gminy Mszana Dolna i Marta Skowronek - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. Pozostałe drużyny zostały uhonorowane dyplomami.

W „VI Sztafetowym Biegu Katyńskim” wzięła udział rekordowa dotychczas liczba: 112 młodych  sportowców. Napoje, rogaliki oraz nagrody zostały ufundowane przez samorządy Gminy Mszana Dolna, Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź

Zawody zorganizowali i czuwali nad ich przebiegiem: Ireneusz Nalepa i Zbigniew Jarosz, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1  w Mszanie Górnej.

Specjalne podziękowania składamy Pani Halinie Potaczek z NZOZ w Mszanie Górnej, która pełniła opiekę pielęgniarską w trakcie zawodów oraz Panu Stanisławowi Białoniowi - prezesowi LKS „Witów” Mszana Górna za udostępnienie obiektu sportowego – dodają  organizatorzy biegu.