Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Uroczysty Dzień Kobiet w Olszówce

13/03/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1237 razy
Stowarzyszenie KGW Olszówka zorganizowało uroczyste obchody Dnia Kobiet w swojej miejscowości.

Z okazji święta kobiet panie z tego Stowarzyszenia przygotowały wiele atrakcji dla przybyłych mieszkanek Olszówki i pobliskich wiosek, a także dla zaproszonych panów.

Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym złożeniem przez Prezes Stowarzyszenia KGW Olszówka, Halinę Kołodziej, życzeń: wszystkiego, co najlepsze, uśmiechów, pogody ducha oraz energii w spełnianiu postawionych sobie celów, wszystkim przybyłym, wspaniałym paniom.

Życzenia składali także ksiądz proboszcz Stanisław Kasprzak, wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, przewodnicząca Rady Gminy Aleksandra Kania, sołtys wsi Olszówka Andrzej Gackowiec wraz z Radą Sołecką, radny Piotr Żurek, przedstawiciele Klubu Sportowego Ostra Olszówka - Raba Niżna oraz przedstawiciele OSP Olszówka.

Na przybyłych gości czekał poczęstunek oraz kwiaty dla pań.

Gospodynie zrzeszone w Stowarzyszeniu KGW Olszówka przygotowały program artystyczny, na który składało się odśpiewanie piosenek oraz przyśpiewek ułożonych specjalnie na Dzień Kobiet, przedstawienie o feministkach, które dotarły do tej wsi oraz dwa skecze.

Ponadto goście mogli wziąć udział w konkursach, takich jak dmuchanie balonów na czas, „Szansa na sukces”, w której wzięli udział panowie oraz jeden z sześciu.

Wszystkim przybyłym gościom bardzo podobała się inicjatywa przygotowania uroczystego dnia kobiet.

Impreza zorganizowania była w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Kultura i tradycja łączy pokolenia”. Środki finansowe na zakup potrzebnych artykułów pochodziły z dotacji uzyskanej z Urzędu Gminy Mszana Dolna w drodze otwartego konkursu ofert.

                                                                                                                      Kinga Kaciczak