Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Tradycja tworzenia palm wielkanocnych u Zagórzan – międzypokoleniowe spotkanie w Mszanie Górnej

13/03/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 813 razy
Przyswajanie wiedzy poprzez działanie praktyczne to jedna z najlepszych metod nauki.

Potwierdzić to mogą uczniowie klas III-VII, którzy podczas warsztatów zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej uczyli się sztuki wykonywania kwiatów do palm wielkanocnych.

W ramach zajęć z edukacji regionalnej zorganizowano warsztaty pod nazwą „Tradycja tworzenia palm wielkanocnych u Zagórzan”. Miały one formę międzypokoleniowego spotkania, gdyż na zaproszenie odpowiedziało kilka babć i mam uczniów tej placówki, które chętnie podzieliły się swoimi umiejętnościami i zademonstrowały jak wykonać niezwykle efektowne kwiaty z bibuły. Sami uczniowie pod czujnym okiem Pań - instruktorek rozwijali swoje zdolności manualne - z ochotą i wielkim zaangażowaniem wykonywali kwiaty do palm wielkanocnych.

Na zakończenie spotkania Dyrektor, Stanisława Nowak, serdecznie podziękowała Paniom za miłe spotkanie i poświęcony czas, podkreślając iż była to niezwykle cenna lekcja wynikająca z poczucia obowiązku kształtowania wśród uczniów tożsamości regionalnej, zapoznania z obyczajami oraz tradycją i sztuką ludową.

red. i fot. Małgorzata Łabuz