Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańskie kolędowanie

11/01/2018, dodał: Magda Polańska czytano: 1697 razy
Orkiestra dęta wraz z jednostką OSP z Mszany Górnej tradycyjnie już rozpoczęła adorację przy żłóbku w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, która poprzedziła dziękczynną Mszę świętą w intencji orkiestry i straży pożarnej.

Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz, Jerzy Raźny.

Podczas adoracji i Mszy św. muzycy orkiestry zagrali i zaśpiewali kolędy i regionalne pastorałki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem zebranych.

W święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – członkowie tej orkiestry wraz z jednostką OSP i Chórem parafialnym z parafii p. w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej oraz miejscowym księdzem proboszczem, Marianem Bańskim i liczną grupą parafian uczestniczyli we Mszy św. dziękczynnej na Jasnej Górze. Zapewnili  tam oprawę muzyczną i wokalną  uroczystości. Po Eucharystii orkiestra wraz z chórem i jednostką OSP koncertowała w Bazylice i przy żłóbku Pana Jezusa prezentując tradycyjne kolędy i pastorałki zagórzańskie.

Orkiestra wystąpiła w tradycyjnych strojach zagórzańskich, które zostały zakupione z dotacji otrzymanej z Urzędu Gminy Mszana Dolna w ramach otwartego konkursu ofert oraz ze środków własnych.

Tomasz Węglarz
fot. arch. orkiestry, Biuro Prasowe Jasnej Góry