Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Koordynacja świadczeń wychowawczych i rodzinnych

10/01/2018, dodał: Maciej Liberda czytano: 1336 razy
Z dniem 1 stycznia 2018 r. Wojewoda Małopolski przejmuje zadanie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w obszarze świadczeń rodzinnych i wychowawczych, dotychczas realizowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

Zadania te dotyczą sytuacji, gdy jedno z rodziców przebywa w kraju Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtensteinie oraz Szwajcarii. Wówczas należy ustalić, który kraj jest właściwy do wypłaty świadczeń.


Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie przejął ok. 68 tysięcy spraw niezałatwionych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Stanowi to ogromne wyzwanie. Wojewoda planuje jednak możliwie szybkie uporządkowanie przejętych spraw i zreorganizowanie sposobu ich załatwiania. Chce, aby gminy mogły jak najszybciej przystąpić do wypłacania wszystkich należnych świadczeń. Oczywiście nie nastąpi to od razu. Wobec skali zadania z pewnością początki będą trudne.


W trosce o przyśpieszenie realizacji spraw Małopolski Urząd Wojewódzki zaprasza do kontaktowania się poprzez formularz.
 

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie realizuje nowo przejęte zadanie w tych samych lokalizacjach, w których do tej pory było ono realizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Pracuje w następujących godzinach:
w poniedziałek od 9.00 do 17.00,
od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30.

 

Zadania w zakresie koordynacji we współdziałaniu z gminami będą realizowały komórki organizacyjne Wydziału Polityki Społecznej:

  • Oddział do Spraw Koordynacji Świadczeń Rodzinnych i Wychowawczych w Krakowie- ul. Lea 112, tel. 124302973 (sprawy dotyczące mieszkańców powiatów: krakowskiego grodzkiego, krakowskiego ziemskiego, chrzanowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, wadowickiego, wielickiego),
  • Oddział do Spraw Koordynacji Świadczeń Rodzinnych i Wychowawczych w Nowym Sączu- ul. Jagiellońska 52, tel. 728431373, 606823226 (sprawy dotyczące mieszkańców powiatów: nowosądeckiego grodzkiego, nowosądeckiego ziemskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego),
  • Oddział do Spraw Koordynacji Świadczeń Rodzinnych i Wychowawczych w Tarnowie- al. Solidarności 5-9, tel. 728431372, 6605610787 (sprawy dotyczące mieszkańców powiatów: tarnowskiego grodzkiego, tarnowskiego ziemskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego).

opr. GOPS