Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dzień Pluszowego Misia

06/12/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 1149 razy
Uczniowie klas I - IV oraz dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej wspólnie świętowali w bibliotece szkolnej Dzień Pluszowego Misia.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia przez Dyrektor Martę Skowronek nagród i wyróżnień w czytelniczym konkursie plastycznym „Misie znane i mniej znane”. Uczestnicy mieli sportretować  wybranego misia - bohatera książkowego. W konkursie wzięło udział 28 uczniów, którzy dowolnymi technikami wykonali portrety Kubusia Puchatka, Misia Uszatka oraz Misia Paddingtona.

Po podsumowaniu konkursu przyszedł czas na wspólną zabawę. Uczniowie klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w konkursie wiedzy o misiach, rysowali portret misia z zasłoniętymi oczami i układali puzzle.

Imprezie towarzyszyła wystawa książek ze zbiorów biblioteki szkolnej i publicznej, których bohaterami są misie. Oddział przedszkolny przygotował album z  ilustracjami do książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”, a uczennice klasy siódmej wykonały lapbooka, którego tematem była książka A.A. Milne „Kubuś Puchatek”.

Marta Chudzikiewicz - Kubies