Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Kolorowy wszechświat i kosmiczne podboje

05/12/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 1336 razy
1 grudnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę o wszechświecie.

W ramach cyklu „Spotkań z ludźmi z pasją”, które realizowane są w tej placówce, odbyły się zajęcia z Danielem Stasiakiem. To bez wątpienia niezwykły człowiek i prawdziwy pasjonat astronomii.

Pod miękką kopułą przenośnego planetarium podziwialiśmy rozgwieżdżone niebo, poznawaliśmy kolejne planety, ich księżyce, gwiazdozbiory związane ze znakami zodiaku, piękne mgławice i odległe galaktyki – wrażeniami dzielą się uczniowie z Mszany Górnej. Z pokładu statku kosmicznego spoglądaliśmy na Ziemię, byliśmy świadkami „deszczu” spadających gwiazd, oczywiście licząc że spełnią się nasze życzenia. Mieliśmy także możliwość dotknąć prawdziwy meteoryt i poznać jego właściwości.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się również, że warto odkrywać swoje pasje i realizować marzenia. Pan Daniel zachęcał do wiary w siebie. Mówił, że jeśli mocno czegoś pragniemy i do tego dążymy, to osiągniemy cel. Historia jego życia, którą opowiedział, była tego najlepszym dowodem.

                                                                                                                Małgorzata Łabuz