Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Gorce rozgromiły turniejowe drużyny

09/11/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 1308 razy
W sobotę, 4 listopada, w Nowym Sączu Mikrusy, Mini żacy i Żacy rozegrali swój ostatni turniej w rundzie jesiennej. Przy pięknej słonecznej pogodzie grało się fenomenalnie.

Drużyna Żaków rozegrała 4 mecze, w których można było zobaczyć wiele pięknych akcji w ataku oraz kilka niesamowitych obron indywidualnych; tą postawą drużyna przypieczętowała swoje wcześniejsze zwycięstwa w turniejach i znów okazała się najlepsza:
1. RC Gorce Raba Niżna 5:1 Bajtle Ruda Śląska
2. RC Gorce Raba Niżna 8:1 NHRK Kraków
3. RC Gorce Raba Niżna 5:1 Bajtle Ruda Śląska
4. RC Gorce Raba Niżna 10:0 NHRK Kraków.

Drużyna Mini żaków po zwycięstwie na turnieju w Krakowie i małym potknięciu na turnieju w Rabie Niżnej miała za zadanie pokazać, że naprawdę stać ich na więcej. Zmotywowany zespół już w pierwszym meczu pokazał, że tanio skóry nie sprzeda i rozgromił zawodników z NHRK Kraków zdobywając 10 przyłożeń i nie tracąc przy tym żadnego. Reszta meczów grupowych również przyniosła wiele ładnych akcji w ataku a zgrana obrona zespołowa nikomu nie pozwoliła wedrzeć się na pole punktowe. Dopiero w meczu finałowym pojawiły się problemy gdy gospodarze turnieju - Biało Czarni Nowy Sącz  - w pierwszej minucie meczu dwa razy skutecznie wykorzystali błędy drużyny RC Gorce i zameldowali się na polu punktowym. Pamiętajmy jednak, że zawsze należy grać do końca! Zagórzańscy zawodnicy pokazali charakter i w drugiej połowie meczu dali z siebie wszystko - błyskawicznie odrobili straty, a później jeszcze dwa razy udało im się zdobyć punkty!
1. RC Gorce Raba Niżna 10:0 NHRK Kraków III
2. RC Gorce Raba Niżna 4:0 NHRK Krakó
3. RC Gorce Raba Niżna 5:0 Sp 17 Nowy Sącz
4. Mecz o I msc Gorce Raba Niżna 5:3 Biało Czarni Nowy Sącz.

Najmłodsza drużyna RC GORCE -  Mikrusów  - po raz kolejny stawiła się na turnieju i rozegrała 5 meczów; widać wielki postęp w grze zawodników oraz ogromne serce i zaciętość! W tej kategorii nie chodzi jednak  o odniesione zwycięstwa, a o dobrą zabawę i uśmiech na twarzy 

Marta Jarecka