Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Zdolna amazonka

31/08/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 6625 razy
W dniach 25 - 27.08.2017 r. na terenie stadniny KS Krakus Swoszowice rozegrano Mistrzostwa Małopolski w skokach przez przeszkody.

Duży sukces  odniosła w nich Zuzanna Sławecka reprezentująca KJ „Apacz” Mszana Górna, która na koniu „Danny Fox B” zdobyła brązowy medal w kategorii junior młodszy.

Weekendowy „brąz” nie jest pierwszym sukcesem tej młodej zawodniczki. W obecnym sezonie uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej z powodzeniem startuje również w zawodach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, gdzie rywalizuje już w kategorii open, czyli z zawodnikami i zawodniczkami pełnoletnimi.

N przełomie kwietnia i maja w zawodach regionalnych w skokach przez przeszkody LL60, LL80 organizowanych  przez KJ Szary Michałowice Zuzia zajęła dwukrotnie 1 miejsce i dwukrotnie 2 miejsce; również dwa razy stawała na 3 miejscu podium.

W czerwcu w zawodach towarzyskich  w skokach przez przeszkody L(100cm) organizowanych przez Ośrodek Jeździecki  Assana w Żmiącej młoda Zagórzanka zajęła 1 miejsce. Niedługo potem wzięła udział w półfinałach Olimpiady Młodzieży w podkarpackim Gliniku Zabrowskim, gdzie zajęła 9 miejsce.

Zuzia odnosi również spore sukcesy w innej konkurencji jeździeckiej jaką jest ujeżdżanie. W Memoriale Danuty Marszałek - Waligórskiej organizowanym przez „Folwark Toporzysko” zajęła 1 miejsce.

Swoje umiejętności jeździeckie doskonali w miejscowej stadninie pod okiem instruktorki PZJ Angeliki Zapały.