Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Rodzinna podróż dookoła świata

19/06/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 660 razy
W niezwykłą podróż dookoła świata wyruszyły rodziny uczestniczące w IX Festynie Rodzinnym<br />
w Łostówce. 12 czerwca przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce, każdy mógł się przekonać, że podróżować po świecie można choćby i za jeden uśmiech.

Organizatorami Festynu byli Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, Radny wsi Łostówka Jan Chorągwicki  oraz Sołtys wsi Łostówka, Maria Farganus, która ufundowała Puchar dla Najaktywniejszej Rodziny. Organizację Festynu wsparło OSP w Łostówce oraz Ksiądz Proboszcz Jerzy Raźny.

Rodzinne świętowanie rozpoczęło się od występów artystycznych. Na festynowej scenie zaprezentowali się „Mali Łostowianie”, trio instrumentalne ze szkoły muzycznej w Nowym Sączu, przedszkolaki z trzech grup oraz rodzina Fligów i rodzina Stożków z występem akordeonowym. Taniec współczesny zaprezentowała grupa taneczna ze szkoły w Łostówce.

Rodziny rywalizujące o puchar Sołtysa wsi Łostówka wzięły udział w podróżniczych konkurencjach. Każdy uczestnik zabawy otrzymywał paszport, z którym przemierzał kontynenty. Na wielobarwnych stanowiskach rodziny poznawały ciekawostki związane z kontynentami i poszczególnymi krajami, wykonywały szereg zadań sprawnościowych, a także poszukiwały kompasów. W finale wielkiej podróży dookoła świata znalazły się cztery rodziny. Wzięły one udział w quzie geograficznym, ubijaniu masła na czas oraz biegu sztafetowym. Najlepsi okazali się Państwo Kuczaikowie z synem Sebastianem i to do nich powędrował puchar. Żadna z rodzin uczestniczących w finale nie opuściła Festynu z pustymi rękami. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów.

Dzięki zaangażowaniu rodziców wszyscy przybyli na festyn mogli skosztować domowych wypieków, posilić się kiełbasą z grilla, frytkami, bigosem i wziąć udział w loterii fantowej.

Rodzinna atmosfera, która towarzyszyła festynowi pozwoliła na wspólne świętowanie i dobrą zabawę.

Sponsorami nagród byli:
STUDIO KOSMETYKI I KREOWANIA WIZERUNKU – Paulina Kaletka
STOMATOLOGIA RODZINNA – Katarzyna Żądło – Adamczyk
TRUE STORIES FOTOGRAFIA – Anna Węglarz
FOTIKIDS FOTOGRAFIA DZIECIĘCA – Karolina Bodziony
Sklep motoryzacyjny KORAF
PRACOWNIA MEBLOWA MALEC
STUDIO RUCHU – Fitness i Rehabilitacja
KĄCIK URODY U JUSTYNY
Ks. PROBOSZCZ JERZY RAŹNY

Organizację Festynu wsparli:
OBERWANKA – Restauracja – Dom weselny
ZESPÓŁ „LIGHT”

Dorota Mucha