Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


KGW Olszówka promowało lokalne produkty na Międzynarodowych Targach Żywności

09/06/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 1355 razy
W centrum Targowo - Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017. Była to impreza współtowarzysząca spotkaniu Ministrów Rolnictwa Państw Grupy Wyszehradzkiej, Bułgarii, Rumunii i Słowenii.

Na targach prezentowana była żywność świeża i przetworzona, w tym produkty ekologiczne, tradycyjne i regionalne. Odbyły się także pokazy kulinarne w wykonaniu mistrzów kuchni. Ponadto miały miejsce konkursy, warsztaty i szkolenia.

Najsmaczniejszymi atrakcjami targów były degustacje żywności i napojów z całej Polski i świata. Można także było zasmakować w polskiej żywności tradycyjnej i lokalnej przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Swoją obecność na targach zaznaczyły gospodynie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka. Przy  przygotowanym przez nie stoisku można było spróbować m.in. tradycyjnych moskoli z masłem czosnkowym, chleba razowego ze smalcem i ogórkami kiszonymi, kołacza słodkiego i słonego, wędlin, oscypków, korbocy, strucli makowej, schabu ze śliwką, rolady serowej z pieczarkami, ciasta z jabłkami, rogalików drożdżowych, sałatek, napoju z miodem i miętą, a także nalewki - księżycówki, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wyjazd gospodyń z Olszówki do Nadarzyna możliwy był dzięki wsparciu sponsorów: Gminy Mszana Dolna, Zakładu Mięsnego MARKAM z Kasinki Małej oraz Banku Spółdzielczego z Mszany Dolnej.

Wszystkim sponsorom i osobom, które wspomagały nasz wyjazd serdecznie dziękujemy – wyrazy wdzięczności przekazują olszowskie gaździny.

 

Bożena Kaciczak