Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Football3 Orlik Cup Kasina 2017

13/04/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 1235 razy
W poniedziałek (10.04.2017) na Orliku w Kasinie Wielkiej odbył się nowatorski turniej piłki nożnej.

Piękne zagrania, cudowne bramki, kapitalne wartości, wzorowe zachowanie i milion emocji dookoła. Lekcja wychowawcza dla dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie. To wszystko dzięki football3 - metodzie gry w piłkę nożną, która łączy wartości ducha walki z uczciwą grą. Fair Play powtarzali wszyscy razem cały czas. Taka była główna idea tego eventu i ona zwyciężyła bezapelacyjnie!

Bardzo się cieszę, że udało mi się zorganizować na Orliku taką imprezę - mówi organizator turnieju – animator Orlika w Kasinie Wielkiej Artur Żaba. Jest to pierwszy etap dużego ogólnokrajowego projektu sportowego. Istotą tego projektu są piękne wartości, które wynikają z uprawiania sportu. Kalokagatia można by powiedzieć. Nie chcę mówić o szczegółach, ponieważ projekt jest cały czas w trakcie przygotowań i prawdopodobnie już w najbliższym czasie będzie wszystko klarowne. Mogę tylko zdradzić, że patronem tego projektu jest bardzo znany polski piłkarz. Operatorem projektu jest Mazurskie Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych, które zorganizowało w Mrągowie w dniach 24-26.03.2017 konferencję pilotażową poświęconą analizie szczegółów tego przedsięwzięcia. Na spotkanie zaproszono najlepszych trenerów z całej Polski, którzy wspólnie omawiali formę i realizację projektu. Cieszymy się, że Kasina Wielka będzie brała udział w tak dużej inicjatywie o charakterze społecznym. Dla naszego środowiska jest to duże wyróżnienie. Zadaję sobie sprawę z ogromu pracy którą będę musiał wspólnie z dziećmi i młodzieżą wykonać. Jednak idea i cel projektu jest tego warty. O szczegółach będziemy informować.

Ogromne podziękowania dla Urzędu Gminy Mszana Dolna, który ufundował dla wszystkich uczestników eventu pamiątkowe gadżety – dodaje animator.

1miejsce: Pyrki.PRO --- 17pkt
1miejsce: Orzełki w Lauru  --- 17pkt
3miejsce: Smerfy  --- 14pkt
4miejce: TS Piąta i MIKI --- 13pkt
5miejce: FC Plastik --- 10pkt

Nagrody specjalne:

Drużyna Fair Play: TS Piąta i Miki ( kultura gry, super zabawa, najlepsza celebracja, nazwa ----> wszyscy z piątej klasy, a Mikołaj z czwartej i dlatego jest w nazwie drużyny). 

Zawodnik Fair Play: Kamil Śmieszek (cytat turnieju: tutaj nie chodzi o wynik i bramki, tutaj najważniejsza jest dobra zabawa. Godne pochwały słowa, ponieważ drużyna Kamila, mimo tego, że przegrywała, bawiła się najlepiej).

Najmłodszy zawodnik: Kuba Ślaga.

Podziękowania dla wszystkich obecnych. Za dobrą zabawę i miłą atmosferę podczas turnieju. #goodjob – podkreśla animator Orlika w Kasinie Wielkiej.

Artur Żaba