Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Z wizytą u zagórzańskich górali i zbójników

16/03/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 945 razy
13.03.2017 r. uczniowie najmłodszych klas Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Rabki - Zdroju.

Swoją przygodę zaczęli od spaceru po Parku Zdrojowym, który należy do największych na terenie Małopolski. W parku znajduje się pomnik Jana Pawła II oraz działa kompleks Tężni Solankowej, gdzie uczniowie spacerowali, wdychając tworzący się wokół kolumny aerozol solankowy.
Kolejnym punktem wycieczki był Teatr Lalek Rabcio, który ma bogatą i długą tradycję.
Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. „Pinokio”. To bajka, która wzrusza i uczy zarówno dzieci, jak i dorosłych, bajka która opowiada o bezgranicznej miłości ojca do syna. Mamy nadzieję, że niezwykłe przygody drewnianego chłopca - tytułowego Pinokio - okazały się wspaniałą lekcją wychowania dla naszych uczniów – podkreślają nauczycielki.
Na koniec zaplanowano wizytę w Muzeum Górali i Zbójników. Uczniowie mieli okazję zobaczyć tam ​zabytkową chałupę góralską z XIX wieku - Dom pod Trzema Madonnami, zameczek zbójnictwa karpackiego, szałas pasterski, kolibę Śleboda, kapliczki, dyby, poznali także wiele przygód górali i zbójników. Dopełnieniem wizyty były warsztaty, podczas których kasinczanie malowali drewniane, regionalne pamiątki m.in.: ciupagi, ptaszki, kwiatki ,czy też serduszka. Wszyscy bogatsi  o nowe doświadczenia, wiadomości i umiejętności wrócili z zapałem do codziennych obowiązków.

Justyna Łazorko
Małgorzata Łabuz