Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Piękna i Bestia” w Dolinie Słońca

27/02/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 1976 razy
Uczniowie klasy I A Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kasinie Wielkiej wraz z opiekunami i dyrektor Janiną Ziemianin odwiedzili podopiecznych Ośrodka Terapeutyczno - Rehabilitacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Dolina Słońca” Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w Radwanowicach.

Celem wyjazdu była integracja młodzieży z uczestnikami warsztatów terapeutycznych fundacji.

W Radwanowicach zostaliśmy radośnie powitani przez dyrektor Małgorzatę Cebulę – informuje Janina Ziemianin.   To miłe spotkanie rozpoczęło się od spektaklu pt. „Piękna i Bestia” zaprezentowanego przez uczniów naszej szkoły. Przedstawieniu towarzyszyły ogromne emocje związane z tym, że była to po pierwsze profesjonalna scena, a po drugie to na niej właśnie odbywają się wszystkie  przedstawienia teatru „Radwanek”, które z wielkim sercem przygotowuje ze swoimi niepełnosprawnymi aktorami pani Anna Dymna. Gra przed tak wdzięczną publicznością i jej szczere reakcje były dla kasińskich, młodych adeptów sceny ukoronowaniem ich przygody z teatrem.

Po oficjalnej części spotkania dyrektor ośrodka zaprosiła swoich gości  do zwiedzenia „Doliny Słońca”.  Opiekunowie dziewięciu  pracowni działających w ośrodku zaprezentowali Kasinianom niezwykłe efekty pracy uczestników zajęć.

Dzięki uprzejmości p. Małgorzaty wzięliśmy udział  w  zorganizowanych specjalnie dla nas warsztatach: „Wolontariat - idea oraz świadomość bycia wolontariuszem”- informują gimnazjaliści. Wielką niespodzianką dla nas były zajęcia warsztatowe z członkami teatru „Radwanek”, które z profesjonalizmem prowadziła pani Kasia, na co dzień ich instruktorka.

Pobyt w tym wyjątkowym, pełnym słońca miejscu, zakończono wspólną zabawą, a przede wszystkim wzajemnymi, ciepłymi podziękowaniami i deklaracją dalszej współpracy i rychłego spotkania w Kasinie Wielkiej.

                                                                                                                            Ewa Ślaga
Helena Wrzecionek