Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wizyta młodzieży z Margonina w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu

14/02/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 1150 razy
Między Gminą Mszana Dolna i Miastem i Gminą w Margoninie (woj. wielkopolskie) zostało podpisane porozumienie partnerskie, które ma na względzie dobro oświaty i potrzebę stwarzania każdemu uczniowi optymalnych warunków do jego wszechstronnego rozwoju.

W związku z podjętą współpracą 28.01.2017 r. do Szkoły Podstawowej nr1 im. św. Józefa w Lubomierzu przyjechała grupa młodzieży z Zespołu Szkół z Margonina. Towarzyszyli im opiekunowie:  kierownik p. Jolanta Rajek, p. Patrycja Wyrwa i p. Maciej Nowak. Goście zostali serdecznie powitani przez Dyrektor Szkoły Jadwigę Baran – Stożek. Tradycyjnej polskiej gościnności stało się zadość. Młodzież szybko otoczona została opieką, by czuła się w Lubomierzu jak we własnym domu. W szkole przygotowano bazę noclegową, klasy zamieniły się w przytulne pokoje. Zadbano również o przysłowiowe podniebienie - jedzenie było smaczne, goście częstowani byli dobrymi, swojskimi potrawami. Priorytetem było właściwe zagospodarowanie gościom czasu. W szkole dostępny był sprzęt sportowy. 5 godzin dziennie   młodzież spędzała na wyciągu SKI Lubomierz, gdzie pod okiem instruktorów uczyła się jazdy na nartach. Atrakcjami były dwie wycieczki. Pierwsza do Białki Tatrzańskiej, podczas której uczestnicy korzystali z basenów termalnych (w ramach własnej puli pieniężnej). Natomiast organizator zagwarantował drugą wycieczkę – do kopalni soli w Wieliczce. Przed gośćmi z Margonina wystąpił zespół „Śwarni Lubomierzanie (działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu) - zaprezentował swoje umiejętności  poprzez śpiew kolęd w pięknych folkowych strojach.

W szkole pojawił się również Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, który życzył gościom wielu wspaniałych chwil tu spędzonych  i niejednokrotnego powrotu w nasze strony. Każdemu opiekunowi i uczestnikowi Wójt wręczył pamiątkowe suweniry związane z tradycją naszego regionu. Dyrektor Szkoły również nie zapomniała o pamiątkowym upominku, którym była płyta z kolędami i pastorałkami nagrana przez zespół  „Śwarni Lubomierzanie”.

Czas wypoczynku dobiegł końca. Mamy jednak nadzieję, że goście z Margonina zawieźli do domu wiele wrażeń i długo będą wspominać gościnność z jaką zostali tutaj przyjęci –podsumowuje dyrektor Jadwiga Baran – Stożek.

Małgorzata Kawecka