Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Do Angoli przekazali prawie 6000 zł

07/02/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 1780 razy
Cała społeczność Zespołu Placówek Oświatowych po raz pierwszy wzięła udział w IV edycji projektu „Wszystkie kolory świata” zorganizowanej przez UNICEF.

Założeniem programu  jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży tolerancji oraz otwartości na inne kultury; pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Głównym celem tej akcji jest również zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. Uczniowie od początku listopada ubiegłego roku szyli (we współpracy z rodzicami i nauczycielami) szmaciane laleczki.

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować za zaangażowanie w akcję wszystkim uczniom, poczynając od najmłodszych przedszkolaczków, poprzez uczniów podstawówki i gimnazjalistów, a także wszystkim Rodzicom, Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom ZPO – wyrazy wdzięczności przekazują szkolni koordynatorzy akcji.

Licytacja laleczek została przeprowadzona 8 stycznia 2017 r. podczas spotkania bożonarodzeniowego. Tego dnia uzyskano kwotę 4481 zł. Pozostałe laleczki były sprzedawane w styczniu w kasinczańskim Zespole Placówek Oświatowych. Łącznie, ze sprzedaży szmacianych lalek uzyskano kwotę 5.795 zł

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję – z zadowolenie dodają nauczyciele z Kasinki Małej. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i zarażeni chęcią pomagania będziemy podejmować więcej tego typu działań.

Justyna Łazorko
Małgorzata Łabuz