Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


W ramach akcji posprzątali okolice szkoły

14/11/2016, dodał: Magda Polańska czytano: 1892 razy
Uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej po raz kolejny włączyli się do najpowszechniejszej w naszym kraju wolontariackiej akcji „Sprzątanie Świata”.

Jej celem jest zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska oraz sprzątania i segregacji odpadów.

Dzieci wraz z wychowawcami, wyposażone w worki na śmieci i gumowe rękawice, posprzątały najbliższą okolicę szkoły: teren wokół szkoły – przedszkolaki,  osiedlową drogę dojazdową do budynku szkoły - klasa I, drogę dojazdową do cmentarza parafialnego - uczniowie klas II i III, teren wzdłuż drogi głównej (od przejścia dla pieszych do kościoła parafialnego) oraz teren wokół gminnego boiska sportowego „Blisko Boisko” - uczniowie klas IV-VI.

Akcja „Sprzątanie Świata” rokrocznie spotyka się z uznaniem i poparciem wśród mieszkańców naszej miejscowości, czego dowodem jest zmniejszająca się co roku ilość odpadów zbieranych przez naszych podopiecznych informują nauczyciele z Mszany Górnej. Wierzymy, że tego typu ekologiczne działania zaowocują nawykiem codziennej dbałości o naszą planetę, która ma służyć następnym pokoleniom.

                                                                                                                 Marta Malarz

koordynator akcji
w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej