Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Mateusz Szczęsnowski Mistrzem Polski!

30/05/2016, dodał: Magda Polańska czytano: 4101 razy
W wielkopolskim Swarzędzu, w dniach 27- 29.05. 2016r., rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w taekwondo. Zawodnicy trenujący na co dzień w Mszanie Dolnej wystartowali w najważniejszej imprezie sezonu 2016.

Mistrzem Polski w kategorii Junior został Mateusz Szczęsnowski, pokonując wszystkich przeciwników przed czasem. Srebrny medal Mistrzostw Polski wywalczyła Patrycja Kornaś, która tylko nieznacznie przegrała w finale. Z brązem z  Mistrzostw Polski Juniorów wrócił Kacper Piaskowy.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wystartowali również taekwondziści mieszkający i trenujący w Mszanie Dolnej, ale startujący pod uczelnianym klubem AZS AWF Kraków Taekwondo Olimpijskie, pod okiem trenera Zbigniewa Karpierza. W zawodach tych Młodzieżowymi Mistrzami Polski zostali Izabela Majerczyk i Maciej Klimowski, srebrny medal Mistrzostw Polski zdobyła Dominika Maron, a  Brązowy -  Krystian Kornaś. V miejsce wywalczyli: Sylwia Kornaś i Bartłomiej Olajossy.

Drużynowo mszańscy zawodnicy zostali III najlepszą drużyną w Polsce.

Wcześniej, 14 maja, zawodnicy KORYO wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Giżycku. Maksymilian Śmieszek wywalczył tam brązowy medal, Karolina Szczęsnowska, Małgorzata Gal i Żaneta Wesołowska zajęły V miejsca. Wszyscy startowali w kategorii „kadet”.

Medalistom składamy serdeczne gratulacje – z zadowoleniem podkreśla trener. Przekazujemy wyrazy wdzięczności dla Urzędu Gminy Mszana Dolna  za pomoc finansową i wsparcie,  bez którego na pewno nie udało by się nam uzyskać tak wysokich wyników sportowych.