z ostatniej chwili
W dniach 3 i 4 kwietnia 2024 r. biuro ewidencji ludności w Urzędzie Gminy Mszana Dolna z powodów organizacyjnych, czynne będzie w godzinach od 7:30 do godziny 12:00, a w dniu 5 kwietnia 2024 r. biuro będzie nieczynne. Wójt Gminy Mszana Dolna informuje, że w dniu 29 marca (Wielki Piątek) 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie nieczynny Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2015 szlak im. św. Józefa z Kasinki Małej do Kalwarii Zebrzydowskiej

12/03/2015, dodał: Magda Polańska czytano: 3530 razy
W tym roku w okresie Wielkiego Postu po raz drugi z Kasinki Małej wyruszy EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA.

Szlak im. św. Józefa poprowadzi uczestników do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przez Lubień, Pcim, Stróżę, Pasmo Babicy (Sularzówkę, Trzebuńską Górę), Harbutowice, Las Groby, Lanckoronę i Brody. Długość trasy wynosi 43 km, suma podejść - 1100 m. W zeszłym roku w/w trasę przeszło ponad 70 osób udowadniając, iż jest to droga którą można pokonać! Wyjście w trasę w dniu 27.03.2015 roku poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kasince Małej. Trasa pokonywana jest w nocy i wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego.
Pełne informacje na stronie www.edk.org.pl

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa?
Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, około 40-kilometrowej wyprawy, uczestnicy mają czas na refleksję i osobiste spotkanie z Bogiem. Drogę pokonuje się indywidualnie lub w małych grupkach (do 10 osób). Podczas drogi, poza czytaniem rozważań, obowiązuje zasada milczenia.

Kto może uczestniczyć w EDK?
EDK to nowa forma duchowości wychodząca naprzeciw potrzebom ludzi młodych (także tych duchem, niekoniecznie wiekiem), lubiących wyzwania, aktywnych, poszukujących, często zapracowanych, mających mało czasu. Taka forma wpisuje się w ducha naszych czasów i jest coraz bardziej popularna nie tylko w Krakowie, ale też w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. W zeszłym roku w krakowskiej EDK (do Kalwarii) uczestniczyło około 2 tys. osób, a w całej Polsce było ich ok. 6 tys.

Co wnosi przejście EDK do naszego życia?
EDK jest przede wszystkim indywidualnym spotkaniem z Panem Bogiem, ale też z samym sobą; z własną niemocą, bólem, zmęczeniem, które w czasie Drogi trzeba pokonać lub się poddać. To uczy pokory. W środku nocy, w konfrontacji ze swoją słabością, pełniej przeżywa się Misterium Drogi Krzyżowej. Dużą wartością EDK jest fakt, że człowiek bierze za siebie odpowiedzialność, w jakiś sposób przekracza siebie, w efekcie czego pogłębia swoją duchowość i swoją wiarę.
- To forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideodawca EDK.

Jesteś aktywny i ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania? Lubisz przekraczać siebie? Możesz przejść EDK i odkryć nową formę duchowości. Podejmij wyzwanie i dołącz do EDK!

Zgłoś się przez stronę http://www.edk.org.pl/rejon-edk/48/kasinka-mala.html

NIE WARTO ŻYĆ NORMALNIE, WARTO ŻYĆ EKSTREMALNIE!

 

 Informacje opracowała - Jadwiga Grabowska-Wydra
Lider EDK – rejon Kasinka-Mała