Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Wygrana w mrozie

17/11/2014, dodał: Magda Polańska czytano: 3737 razy
Trzeba sięgnąć pamięcią aż do roku 2010 by przypomnieć sobie, że wtedy Justyna Kowalczyk nie wygrała sprintu w fińskim Muonio.

W tamtym roku jednak przedsezonowy sprawdzian był rozgrywany techniką dowolną, a Justyna była wówczas tuż za podium za takimi specjalistkami od tej konkurencji jak Petra Majdic czy Kikkan Randall. Od tamtej pory – gdy styl tych pierwszych zawodów w ramach FIS Cup zmieniono na klasyczny – Justyna nie przestaje wygrywać.
Nie inaczej było i w piątek. Naszej zawodniczce w zwycięstwie nie przeszkodziła nawet bardzo mroźna aura. Temperatura poniżej – 15 stopni Celsjusza odstarszyła wiele osób. Z rywalizacji zrezygnowała tuż po kwalifikacjach ta, która zajęła w nich drugie miejsce czyli Finka Krista Parmakoski. Justyna w czasie zawodów nie z takimi przeciwnościami już jednak walczyła, więc i tym razem nic sobie nie robiła z niskich temperatur.
W zawodach wzięły udział w większości zawodniczki gospodarzy, choć nie zabrakło także reprezentantek Wschodu, jak Rosjanki, Kazaszki czy Estonki. W finale znalazła się też jedna Norweżka, ale nie mogła zagrozić Justynie.
Na szóstej pozycji w tych zawodach uplasowała się koleżanka Justyny z drużyny Sylwia Jaśkowiec.