Uprzejmie informuję, iż począwszy od dnia 7 maja 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 730 do 1400. Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
A A A A A

Aktualności

Unijokejowe zmagania gminne i powiatowe

16/04/2014, dodał: czytano: 4512 razy
Podczas Mistrzostw Gminy w unihokeju szkół podstawowych chłopców gościła Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu, a gospodarzem turnieju dziewczyn była Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej.

Łącznie w zawodach wzięło udział 10 szkół z terenu naszej gminy. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, która obroniła tytuły mistrzowskie z ubiegłego roku w obu kategoriach (opiekun Mateusz Sławecki). Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła drużyna Lubomierza 1 (opiekun Józefa Nachman), a trzecie wywalczyła Kasina Wielka (opiekun Piotr Patalita). W kategorii chłopców zmieniła się tylko kolejność: Lubomierz 1 był zmuszony oddać drugie miejsce mocniejszej tego dnia, drużynie z Kasiny Wielkiej (opiekun Bogdan Wojciechowski).

Pierwsze dwie drużyny z każdej kategorii uzyskały awans do kolejnego etapu czyli Mistrzostw Powiatu Limanowskiego, który odbył się w Starej Wsi. Bardzo dobrze spisały się drużyny z naszej gminy, które w obydwu kategoriach stanęły na podium.

W kategorii chłopców tytuł mistrza Powiatu Limanowskiego,  drugi raz z rzędu, w dobrym stylu obroniła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, wygrywając mecz finałowy 4:1 z drużyną gospodarzy. Druga drużyna z naszej Gminy, Kasina Wielka, po  wygranej nad Tymbarkiem (5:0) stanęła na trzecim miejscu podium.

Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła drużyna z Lubomierza 2, a miejsce trzecie zdobyła szkoła nr 1, również z Lubomierza. Mistrzem powiatu została drużyna ze Starej Wsi.

Zwycięski skład chłopców SP 2 Lubomierz: Kamil Majerczyk, Patryk Krzysztof, Krzysztof Wojciarczyk, Jakub Zasadni, Rafał Madej, Marcin Ogiela, Mateusz Wojtyczka. Opiekun zespołu: Mateusz Sławecki.

Drużyna chłopców z Lubomierza uzyskała tym samym awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 8 maja w Nowym Targu.

PUNKTACJA KOŃCOWA

Dziewczęta:                                                                                     Chłopcy:

I miejsce SP 2 Stara Wieś                                               I miejsce SP nr 2 Lubomierz

II miejsce SP 2 Lubomierz                                                II miejsce SP 2 Stara Wieś

III miejsce SP 1 Lubomierz                                                III miejsce SP Kasina Wielka

IV miejsce SP 2 Mszana Dolna                                         IV miejsce SP Tymbark

V miejsce SP Jurków                                                       V-VI miejsce SP 2 Mszana Dolna